Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás beindítása?...

Abajfijfufj kérdése:

Saját vállalkozás beindítása? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18éves lány vagyok. Egy szép kisvárosban élek, ahol sajnos ma már semmi nem található. Az emberek nem tudnak kikapcsolódni, szórakozni mert nincsen rendelkezésre álló , a pihenni vágyó embereket váró épület. Na szval,, a lényeg hogy a városban volt régen mozi, de már rég nem üzemel. Az épületet most árulják. Durván 70 millió forint. Az álmom válna valóra ha meg myithatnám és újra életet vihetnék a városba. Viszont ennyi pénzről még csak nem is álmodhatok😞,. Ez egy reménytelen álom lenne ? Valahogy véghez tudnám esetleg vinni? Negatív kommenteket légyszi melőzétek.

#álom #pénz #Mozi üzemeltetés
2020. jan. 2. 01:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Mit jelent az, hogy a negatív kommenteket mellőzük? Beszéljünk rá, hogy vegyél fel jelzálogot a család összes vagyonára, ezt szeretnéd? Az épülettől és a berendezéséről tekintsünk is el, maradjunk annál, hogy leírod egy papírra, mi a módja pl. annak, hogy a filmek játszási engedélyét megszerezd, és kábé mennyibe kerül ez filmenként.
2020. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem! Én csak azt szeretném megtudni hogy el érhetem e az életben ezt a célt? Nem tudok sokat még erről a témáról, de azt tudom hogy van rengeteg egyéb költség a háttérben. De álmai mindenkinek vannak, és én csak arra lettem volna kíváncsi hogy ezt esetleg valóra tudom e váltani ilyen anyagi feltételekkel😐
2020. jan. 2. 01:30
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Elmész egy üzleti tanácsadóhoz, és megkéred, készítsen pénzügyi tervet a dologról. (Nem lesz olcsó.) Egyébként nem tudjuk, mik azok az "ilyen körülmények", amiket nem nevezel meg. Ha a szüleidnek havi 50 millió fölötti a jövedelme, és támogatnak, akkor van realitása a dolognak. De akkor is kell üzleti terv, mert kistelepülésen nem biztos, hogy sokan ki tudják fizetni azt a jegyárat, ami a mozi működtetéséhez és a te és az alkalmazottaid (takarító, mozigépész, hangtechnikus, pénztáros, büfés stb.) megélhetéséhez szükséges.
2020. jan. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy szép kisvárosban élek, ahol sajnos ma már semmi nem található.


Ennek megvan az oka, nem véletlenül zárt be a mozi, meg minden más olyan hely, ahol szórakozni lehet. Egyszerűen nincs rá fizetőképes kereslet.


Én is egy kisebb városban lakom, itt is bezárt már minden. Ettől függetlenül havonta van olyan ember, aki megpróbál valami vállalkozást csinálni. Az elmúlt években sorra nyitottak a bio boltok, baba boltok, termelői méz bolt, drogéria, ilyen-olyan vendéglátó helyek, ruhaboltok, sport bolt, cipőbolt. Pár hónap alatt mind csődbe ment. Nálunk pl az az oka, hogy az emberek nagy többsége Pesten dolgozik, ott munka előtt, után bármit meg tudnak venni, tudnál ott moziba menni.


Amúgy erről van szó?

[link]

2020. jan. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
83%

“Ha a szüleidnek havi 50 millió fölötti a jövedelme, és támogatnak, akkor van realitása a dolognak.“


🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️



Kérdező! Szerintem egy olyan helyen ahol te élsz nem érdemes nagy összegeket fektetni semmiben sem, nem hiába zárt be minden. Ha semmi nem tudott fenn maradni és pénzt termelni miből gondolod hogy egy új mozi majd befutó lesz ? Kizártnak tartom. Ha egy olyan nagyvárosban élnél ahol nincs mozi és lenne kilátásod a több 10.000.000ft összegre akkor az álmod megvalósulhatna. A te helyzetedben viszont sajnos nem lehetséges hogy az álmod megvalósuljon. Engedd el inkább. Ne törd magad... Mind ezt az egészet 100% jó indulatból írtam. Remélem tudtam segíteni.

2020. jan. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha bezárt a mozi akkor az nem azért zárt be mert olyan jól ment.



Ja ez volt a negatív , a pozitiv.

Igen , meg tudod venni jelzálog a mozi épületére meg anyádék házára, azt a bank ad hitelt. Ha nem elég, vannak nagyszülők is, o hazukra is.


Ha megvan a mozi akkor mindenki mehet oda , azt pár hónap múlva amikor a havi fél milliót nem tudod visszacsengetni, ha még vállalkozást is csialtal rá havi 1 Milla is lesz akkor vagy elmész fizetős baratnonek, (remélem jól nézel ki) vagy elvisz mindent a bank és ez is pozitív mert remélhetőleg befogad valaki titeket családostul és boldogan fizeted a fennmaradó összeget míg meg nem halsz.


Ez így teljesen pozitív, negatív nincs.

2020. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehetsèges. Az az èpület egy modern mozi kialakítására alkalmatlan. A franchise jogok több 100 milliósak ès a modern mozik is haldokolnak, ezèrt több ezer ft egy popcorn meg cola.


18 èvesen pedig ne saját vállalkozásban gondolkodj, hanem tanulj ès szerezz tapasztalatot. Kezdd kicsiben, aztán majd alakul. Nem 18 èveseknek van mozijuk, hanem 50-60èves vállalkozóknak, akik már tettek ezt azt előtte.

2020. jan. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Semmi realitása
2020. jan. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha megvan a +70m, akkor már csak további +60-100m kell, ami már nagyon pozitív!
2020. jan. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Vidéki megyeszékhelyen lakom,egy évtizede még volt kB fél tucat mozi,mostanra már csak 2 maradt meg abból az egyik csöd közeli állapotban,ami jól megy az a helyi plázában üzemel.

Lényegében a mozik világszerte leáldozóban vannak, kisvárosban semmi létjogosultságok sincs,mivel kereslet sincs, fizetöképes meg pláne nem.

Felejtsd el.

2020. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!