Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Úgy lehet valaki egyéni...

Úgy lehet valaki egyéni vállalkozó ha korábban 1x már volt az?

Figyelt kérdés
Tavaly voltam egyéni vállalkozó de teljesen megszűntettem, viszont most kaptam egy lehetőséget amihez kellene. Újat lehet így indítani? (más szolgáltatás lenne mint előzőleg)

2020. jan. 2. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs adótartozásod, akkor minden további nélkül lehetsz.
2020. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ja, nem írtad, hogy milyen adózási formát választottál anno: ha KATA-s voltál és azt szüntetted meg, akkor KATA-s nem lehetsz, csak másfajta, azaz a tételes költségelszámolású egyéni vállalkozó.
2020. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, Kata-s voltam.
2020. jan. 2. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor a KATA-ba nem léphetsz vissza, csak tételes költségelszámolásúba - ott viszont magasabb lesz a havi fizetendő adód.
2020. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De azzal is egyéni vállalkozó lennék? Kb mennyivel lenne magasabb?
2020. jan. 2. 20:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra, hogy még az sem derült ki, hogy főállású vagy mellékfoglalkozású vállalkozó voltál, így nem lehet megválaszolni a "mennyivel lenne több" kérdésedet.
2020. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Főllású, az 50 ezresen voltam.
2020. jan. 2. 22:55
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Csak rlszben igaz, amit az előzőek írtak.

A tárgyév + 1 évig nem lehetsz katás, utána igen.

2020. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kellett a 2-es választ lehúzni: világosan leírta a kérdező, hogy TAVALY volt vállalkozó, tehát ha tavaly KATA-s volt, de megszüntette, akkor idén nem lehet az.
2020. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Tehát az világos, hogy még 2020ban sem lehetek KATA-s egyéni vállalkozó, de más formában akkor elvileg lehetséges, hogy az legyek?

2020. jan. 4. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!