Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyenre kell valamiféle...

Az ilyenre kell valamiféle engedély, vagy papírmunka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy egyéni vállalkozást indítani, akril (PMMA) anyagú egyedileg tervezett számítógépházakat szeretnék otthon "gyártani". Az ilyenhez kell valamiféle engedély, szemétkezelés, vagy akármilyen hasonló dolog? Leegyszerűsítve lézervágóval akrillapokból lennének kivágva az elemek és nagyjából ennyi lenne a gyártási folyamat, a többi alkatrészt máshonnan szerezném be.

Nem igazán tudom, hogyan működik ez, mennyiben más, mondjuk egy webáruház működtetésétől (a papírmunkát tekintve).

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 11. 11:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyit még kifelejtettem, hogy vannak-e, és ha vannak, milyen kritériumoknak kellene megfelelni?
2020. jan. 11. 11:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Kell

De a fő probléma, hogy erre a termékre igény az nem sok van

2020. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki ért hozzá, tudna pontosítani, hogy mik ezek az engedélyek és kritériumok?
2020. jan. 11. 14:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenhez kell engedély. Ha legálisan akarod csinálni, bőven megemelheted az árat. Az irány viszont jó ezért gratulálok, én mélyen meghajolok azok előtt, akik előállítanak, nem pedig csak "bizniszelnek".


Amire figyelj, az az, hogy lenne-e rá kereslet. Egy webshop önmagában kevés, de még ha ráhúzol egy marketinget, sok-sok esetben az sem elég. Sok sikert!

2020. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Néhány éve már érdekelt vagyok a pc- kben, hobbiból építgetek gépeket, rálátok, hogy mire van igény, ezen tapasztalat alapján gondoltam erre.

Annyi a gondom, hogy egyéni vállalkozással még nincs tapasztalatom, ezért is teszem fel a kérdést. Ha fel tudna engem ebben világosítani valaki, azt nagyon megköszönném.

2020. jan. 11. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyéni vállalkozás része az egyszerű, azzal nem lenne gond. Kérdés, hogy ezek az akrillapok milyen összetvőjűek. Veszélyes anyagot tartalmaz? Mert ha igen, akkor bonyolult lehet az engedélyeztetés.
2020. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sima plexi-ről van szó.

Addig tisztában vagyok vele, hogy be kell jelenteni, megnevezni a tevékenységet, adózni, stb. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ezen kívül mi kellene még a működéshez.

2020. jan. 12. 01:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Kereskedelmi engedély az önkormányzattól. 5 perc a nyomtatvány, 3.000 ft az eljárási illeték.
2020. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 12. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!