Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri ma belefogni a mezőgazd...

Megéri ma belefogni a mezőgazdaságba?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon nagyapám meghalt. Neki volt egy gazdasága, vagyis még mindig van. Most mamám viszi. Én is szoktam átjárni segíteni. Megkérdezte hogy majd nem e akarom e átvállalni egy nap, kértem pár nap haladékot hogy választ adjak. Van kb 65-70 hektár föld, tehén, tanya, géppark. Én mezőgazdasági gépészeként végeztem el az iskolát. Beszélgetem a barátaimal és a főnökömmel ők azt mondták vágjak bele. Pályázatokból fejleszteném a gépparkot és az épületeket. Vagy ez hogy is működik? Segítsetek kérlek. Szerintetek megérti belevágni? Kritikát és véleményt nyilvánítani szabad.

2020. jan. 12. 19:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
10%
Ha rám hallgatsz elfelejted. Teljesen kiszámíthatatlan, gondolj csak a szélsőséges időjárási körülményekre. Ha jó az idény, akkor másoknak is jó, így rengeteg lesz a termés, ami lenyomja az árakat. Rengeteg munka és járulékos költséggel jár, + a bele nem kalkulált váratlan kiadások. Különféle gombás, lisztharmatos betegségek és kártevők, állandó permetezés, műtrágyázás. A piac is ingatag.
2020. jan. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Még annyit, ha igazi "paraszt" vagy, akkor csináld, de az már az életmódról szól. Ha pénzügyileg nézed nem jó befektetés.
2020. jan. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Megéri, csak okosan kell csinálni. De még gondolom sok idő míg kitapasztalod a dolgokat. Rájössz mit érdemes, és mit nem termeszteni.

Nekem unokatestvéremék mezőgazdasággal foglalkoznak, főleg kukoricát termesztenek, és nagy tehenészetük van. Hatalmas gabonatárolót építettek részben pályázati pénzből. Sok bérmunkát is végeztek szintén pályázati pénzből vásárolt több tízmilliós traktorjaikkal, kombánjukkal. Nagyon jól megy nekik a gazdaság, de több lábon állnak, több helyről jön a pénz. Nem éri meg egy valamire támaszkodni, és arra várni, hogy az bejön-e, vagy sem. Pláne, hogy ha csak egy növény termesztésével foglalkozol, és nem lesz jó a termés, akkor ráfizetés az egész.

2020. jan. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Mindhárom válaszoló nagyon tökéleteset írt.

Annyival egészíteném ki őket, hogy ha egyébként is mezőgazdaásgi sulid van, akkor ezek szerint meg is van az érdeklődésed ez irányban.

Járj sokat segíteni, láss bele ne csak a mezőgazdaásgba, hanem a vállalkozásba is, tanítson sokat a mamád, less el tőle mindent, aztán ha már úgy érzed, van hozzá megfelelő tudásod, akkor fogj bele.


De egy dologra vigyázz: mindig megfelelő léptékkel fejlessz - mert sok cég ráment már a túlzott terjeszkedésre - közben nem jött a várt bevétel. (pl. a legutóbbi a Thomas Cook utazási iroda, de állítólag a magyar Alexandra könykiadó is erre ment rá.)

2020. jan. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Kockázatos és időigényes, ez igaz, de megéri. Előnyben vagy, mert ott a földterület, az állomány, tulajdonképpen egy gazdaság, nem a nulláról indulsz. Mivel ott a nagymamád, tőle biztosan tudsz tanulni is valamennyit, közben kitapasztalod. Szerintem, ha érdekel és szeretnéd csinálni, vágj bele, de csak, ha szeretnéd, ne legyen kényszer. Az állattenyésztésben meglátásom szerint nagyobb jövő van. Gazdálkodunk mi is, birkáim vannak, a szőlőnek kezd végképp leáldozni. Az állattartás mellett viszont tisztázd magadban, hogy nincs egy hetes nyaralásra, délig alvásra hétvégén, másnaposságra bármelyik nap időd. Ez a foglalkozás teljes embert igényel. Sok sikert és kitartást kívánok hozzá! Simán belevágnék a helyedben!


29/N

2020. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

5. Vagyok.


Igen, egyetértek, előttem már írták: Próbálj meg több lábon állni! A befektetésekkel, pénzügyekkel óvatosan, mindig legyen mihez nyúlnod. Igen, a mezőgazdasággal foglalkozni kockázatos és költséges, mert sok kívül álló tényezőnek ki vagy téve. Az eleje talán döcögős lesz, de, ha okosan, megfontoltan csinálod, jól fog menni. Ez nem az a foglalkozás, ami hirtelen hasznot hoz

2020. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2020. jan. 13. 18:35
 8/25 A kérdező kommentje:
#1 Igazad van, sok kiszámíthatatlan dolog van, bármikor adódhat bármi probléma amit ha nem időbe veszek észre akkor csúnyán megjárhatom. A piac mindig változik azt tudom de ha nekem jön be akkor jól járok ha nem akkor cumi van. Hát meg igen műtrágyát meg vegyszereket kell venni hogy ha baj van vagy ha segíteni akarom a növényt a fejlődésben
2020. jan. 13. 18:40
 9/25 A kérdező kommentje:
#2 Igen ez egy életforma, de szeretem csinálni. Most is ahol dolgozok ott szerettek szerezni, földet művelni meg mindent. Fel tudom ismerni ha valami baja van a gépnek meg tudom is orvosolni.
2020. jan. 13. 18:42
 10/25 A kérdező kommentje:
#3 Több lábon kell állni ezt már rég megtapasztaltam. Igen főleg itt ebben a földben ki kell tapasztalni mit jó termeszteni. Mert ha a szomszédnak a másik táblán jó a búzája az nem azt jelenti hogy az enyém is jó lesz. Hát gondolom az elején úgy is lesznek kiadások de lassan visszajönne az a pénz majd. Még az ilyen pályázatokhoz sem értek, azt is jó lenne tudni hogy kell meg pályázni meg megírni hova kell elvinni hogy elbírálják. Majd mondom mamának hogy egy kicsit vigyen már bele a papír ügyekbe
2020. jan. 13. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!