Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA adóbevallás ügyben, hol...

KATA adóbevallás ügyben, hol érdemes olvasgatni, hogy képes legyek majd rá februárban?

Figyelt kérdés

Ez volt az első rész évem és szeretném felszedni a tudást.


Látom, hogy a szamlazz.hu-n ott az autokata és az megcsinálja, de szeretném megérteni rendesen ezt az egészet. Szóval csak akkor folyamodnék ilyesmihez, ha nagyon nem találok infokat.


Ti hol kezdenétek az olvasást esetleg itt a kitöltési útmutatóval? Vagy valahol máshol kellene indulnom?

[link]



2020. jan. 20. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén, hogy inkább bízom könyvelőre az éves bevallást (egy KATA-s), mint hogy én kínlódjak vele.Fóleg, ha csak rész éved volt - akkor nyilván volt másfajta bevételed is az évben.

MINDENKÉPPEN azt javaslom, ebben az esetben ne sajnáld a könyvelőre a pénzt, hidd el, megéri, mint elrontani a bevallást, kínlódni a nyomtatványkitöltővel, értelmezni az ott leírtakat, stb.

2020. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is az elsővel értek egyet. Nekem katásként 6 ezerért vállalja havonta a könyvelő, cserébe mindent tud és észben tart amit én nem. :D
2020. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Könyvelőt tuti nem akarok. De a számlázz.hus dolgot lehet befizetem. De tényleg szívesebben elolvasnám azt ami kell és szenvedném végig, mert akkor érteném is utána mi ez. Aztán később lehet már nem akarnám magam, de az elején jó lenne.
2020. jan. 20. 21:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom a számlázz.hu-s dolgot. Szerintem az eléggé ablakon kidobott pénz.
2020. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: általában nem vagyok erőszakos típus, de most mégis azt mondom: legalább egy évben egyszer, az adóbevallásnál fogadj fel könyvelőt, hidd el, megéri!!

A vállalkozónak nem az a feladata, hogy könyveljen, értsem az adóbevalláshoz - persze, ha van ideje, türelme, akkor oké, hanem az, hogy a vállalkozással kapcsolatos dolgokkal foglalkozzon, marketing, stb.


"szeretném megérteni rendesen ezt az egészet"


Mit? Igazából nem nagyon értem a kérdésed, hogy mit szeretnél megérteni?

2020. jan. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 elvileg úgy sejtem, hogy egyszerűbb esetekben a katához szükséges bevallás csinálható egyedül is. egy nyomtatvány kitöltéséről van szó ha jól értem. ezt szeretném megtanulni. nem adószakértő akarok lenni csak a katához szüséges részeket megtanulni.
2020. jan. 21. 10:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt nem is a bevallás kitöltésével van gond, mert azt egy olvasni tudó gyerek is kitölti. Inkább az egyéb törvényi változások nyomon követése a gond, legyen az számlázással kapcsolatos, áfa, hipa, stb. Baromi könnyű bizonyos dolgokon elcsúszni a katával kapcsolatban. Pl, hogy mi és mikor számít bevételnek melyik törvény szerint, meg egyéb finomságok.
2020. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell könyvelő, butaságot mondanak a többiek. Elég hozzá elolvasni a KATA törvényt és a HIPA törvényt, ebből mindent meg lehet tudni, ami szükséges. Ajánlott olvasmány a kitöltési útmutató is. Én vele óta magamnak csinálom és még semmi baj nem származott belőle.
2020. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg akkor olvasd el a többi törvényt is, ami még rád vonatkozik a kata meg htv-n kívül ;)
2020. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne spúroskodj... 1x/évente ...


Ha pedig nem stimm valami, vagy nem tudsz valamiről: nagyon csúnyán megütheted a bokád.

Pár száz ezrestől a milliós következményekig. 😁👌


Minek írsz, ha jó tanácsot se fogadod meg?


De te dolgod, GL

2020. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!