Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Beléptem, és szerelmes lettem?

Beléptem, és szerelmes lettem?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta motoszkál bennem az a gondolat hogy kezdjek bele saját vállalkozásba, ami vendéglátás területen lenne.

Jelenleg könyvelőnek tanulok, de az egyetlen ami megmozgat bennem valamit, amitől izgatott leszek, hogy nyissak egy saját kis "birodalma". Nem régen voltam egy palacsintázóban Budapesten, és annyira borzalmas volt a kiszolgálás, meg a felhozatal, hogy szinte sajnáltam az a fantasztikus helyet ami annyira mesebelien nézett ki, miközben fogyasztottam a palacsintámat, csak azon pörgött az agyam hogy min is lehetne javítani, megújítani, marketingelni stb

Nagyon sokáig nem igazán izgatott semmi, és most hogy ez igen, nem szeretném elengedni az álmom, annak ellenére hogy tudom mennyire nehéz beindítani egy üzletet, mennyire sok pénz kell hozzá és hogy rengeteg áldozatot igényel. Vannak konkrét elképzeléseim mindenről, de nem tudom hogy ezt egyedül is képes lennék véghezvinni..

Még csak 19 éves vagyok, tanulok, arra gondoltam hogy dolgozom majd a szakmámban pár évet és belevágok.

Veletek volt már hasonló?



2020. jan. 21. 04:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 17 évesen is hasonlóan érzek, csak én az informatika irányába megyek.

A vendéglátás egyébként kifejezetten nem egyszerű vállalkozás sok dolog miatt, de nem ez a lényeg. Ne veszítsd el a motivációd!

2020. jan. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Én 2x annyi idős vagyok, és álmom volt egy pékség, olyan kenyérrel, ami 3 napig friss. Mindenféle cucc nélkül.

Megcsináltam. Bele is buktam. A olcsó szarral nem lehet versenyezni, meg a magyarok igénytelenségével.

2020. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Végre valaki, akinek legalább vágyai vannak. :)


Ne veszítsd el az érdeklődésed, de azért maradj a realitások talaján.


Ha úgy látod, érzed, hogy mennyi fog, félelem nélkül vágj bele, de azért ÉSSZEL!

2020. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ez egy nehéz helyzet, de ne add fel az álmaid. Én azt javaslom végezz el a könyvelőit, és menj ki külföldre (pl. Ausztriába) dolgozni, elég hamar meg lehet szedni magad. Persze ehhez elengedhetetlen a nyelvtudás.

Mindenesetre sok sikert az álmaidhoz :)

2020. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó olvasni, hogy vannak motivált, álmodozók, kik haladni akarnak s apránként meg is teszik.


Én pl művész lélek voltam/vagyok.


Utazgattam, dolgoztam több helyen s kialakult bennem, mi az amit nem szeretnék s mi az amit IGEN.


Mivel rengeteg ágon jeleskedem fejben össze raktam a képet, hogy bele vágok egy vállalkozásban, ahol magam lehetek és alkotásaimat adhatom át, kiknek tetszenek.


Ott hagytam a munkám (itt már fejben megterveztem: mit hogyan fordítok előnyömre s teszem meg a lépéseket a célom felé)

-> vállaltam egy üzlet vezetését, hogy bele lássak dolgokba (papírozástól kezdve, emberekig)

+nyugis volt, volt szabad időm, azalatt pedig alkothattam.


Az emberek a folyamatra is fel fel figyeltek a kasszánál asztalon,

visszatérők sokszor látták az eredményeket is.


Finoman a "saját üzletemet" is fellendítettem meló mellett.


Ott személyesen plusz neten blogon vezettem a munkáimat, kialakult egy kör/vevőkör.


Ha reálisan látod a dolgokat s tudod mi merre hogyan. (Vagy ha nem tiszta: informálódsz)

S kiépíted a kis célodat.


Sok sikert! Hajrá!


Majd felmondtam s vállalkozásba fogtam.

2020. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a motiváló válaszát!

második hozzászólónak: Nagyon sajnálom hogy ez történt veled, de igen, nagyon könnyű belebukni az egyéni vállalkozásba, de nem szabad feladni, ha valami nem megy, mindig el kell gondolkodni rajta miért nem, és kitalálni rá egy megoldást. Bármin el lehet csúszni, legyen az akár informálatlanság, vagy éppen nem jó helyen és nem jó embereknek akarjuk eladni a termékeinket, rossz marketing.. és még lehetne sorolni..


Nagyon nem könnyű, de nem érzem azt magamnál hogy bármit is szívesen csinálnék ezen kívül.

2020. jan. 24. 08:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos az, hogy itt volt Magyarországon, ez vokt a legnagyobb probléma, és vidéken. Sajnos ez ilyen.
2020. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És egy jó tanács, mikor felveszed az első alkalmazotatt, akkor döbbensz majd rá, hogy ő mennyire nem osztja a viziódat.
2020. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!