Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Attól jobb vállalkozó leszek,...

Attól jobb vállalkozó leszek, ha van gazdasági végzettségem?

Figyelt kérdés

Spórolhat-e vele valamin? Pl.: könyvelésen,tanácsadáson,ügyintézésen?

Esetleg nagyobb rálátásom lesz az üzleti élet működésére vagy ugyanúgy mindent ki kell majd tapasztalnom mint a többi kkv-nek?



2020. jan. 25. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy tapasztalt könyvelő mindenképp feltétele az induló vállalkozásnak, ő látja át mit hogyan kell, tanácsot is tud adni. Nekem is gazdasági végzettségem van és eszembe sem jutott hogy én csináljam a könyvelést. Egyrészt jobban ért hozzá, 20-on éve ezt csinálja, a másik meg leveszi rólam a terhet. Nekem ennyit megér hogy van segítségem.
2020. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valakinek gazdasági végzettsége van, még nem feltétlenül tudná vagy akarná a könyvelést megcsinálni. Ehhez jobban értenek azok, akik akár egy évig is csak könyvelést, könyvelőnek tanultak. A gazdasági végzettség megadja az alapokat, hogy megértsd a makro és mikro gazdasági folyamatokat, mi miért hogyan működik, mi az az ózleti terv és hogyan készítsd el, stb... Egy átfogó képet ad, ami akár segíthet is abban, hogy fel tudd mérni megéri-e vállalkozást indítani, mik a kockázatok, stb, stb...
2020. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pénzügyi képzettség előny lehet, de sok minden más is kell a vállalkozáshoz, főleg hozzáállás és attitűd szintjén.


Ha azok megvannak, akkor a gazdasági szaktudás mindenképpen előnyt jelent.

2020. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!