Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit jelent az pontosan, hogy...

Mit jelent az pontosan, hogy egyéni vállalkozói alkalmazott? (Eva)

Figyelt kérdés
A párom ,most lesz egyéni vállalkozó,és azt mondta, hogy én leszek az alkalmazott. De ő itthon munka hanem egészen más munkakörben lesz vállalkozó amihez én nyilván nem értek. Ez nekem hogy és mint lesz illetve mi szerepem van benne?
2020. febr. 3. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ehhez kellene egy könyvelő is - vagy csak egyszerűsített foglalkoztatásban jelent be.

Ezt inkább Tőle kellene megkérdezned, mert így, amit leírtál, ez elég homályos... Nem tudjuk, milyen munkaviszonyban kíván foglalkoztatni, stb.

2020. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az eva rövidítés az egyszerűsített vállalkozói adó. Ami idéntől már megszűnt.

Lehetsz egyébként egyéni vállalkozó alkalmazottja, semmi akadálya. A kérdés többi részét nem igazán értem, eléggé katyvaszra sikerült. Azt próbáld meg érthetően leírni. Az, hogy neked milyen szereped lesz ebben az egészben, azt a feleségedtől és a könyvelőjétől kéne megkérdezni, mert mi ezt nem tudhatjuk.

2020. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lesz könyvelő,és én vagyok a feleség. 🙂 Bocsánat,hogy nem tudom megfogalmazni teljesen mit is akarok ,mert én magam sem igazán értem. Lényeg az ,hogy nekem mi a munkám, a dolgom hivatalosan.
2020. febr. 3. 11:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát amit a főnököd (párod) mond majd :D Még mindig nem igazán értem, hogy mire akarsz kilyukadni :(
2020. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na ez az,hogy mik lehetnek azok a dolgok. Mi az ami a kötelességem lesz elvégezni,vagy csak ugyan úgx ahogy eddig házi munka stb?
2020. febr. 3. 11:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Bakker, de ezt miért nem a férjedtől kérdezed meg?
2020. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt a főnöködnek (itt a férjednek) kell megszabnia, ugyanúgy munkaszerződést kell kapnod és munkaköri leírást, amiben benne vannak a feladataid.

Nem tudjuk mi a végzettséged, mivel foglalkozik a vállalkozás. Érettségivel be lehet írni az adminisztrációt (ügyfelek kezelése, iktatás, postázás.. ), csomagolás, szóval olyat amihez nem kell szakirányú végzettség.

De ha pl villanyszerelőnek alkalmaz, akkor kell legyen villanyszerelő papírodnak.

A házimunka nem tartozik ide.

Amúgy ha azt szeretnéd, hogy ez ne mérgezze a házasságotokat, akkor jól külön kell választanotok a személyes és a vállalkozásbeli dolgaitokat.

2020. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van baj...
2020. febr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

Arra utalt a kérdés szerintem, hogy a törvény szerint mi vonatkozik őrá, hogy legális lehet-e az, hogy végülis nem csinál semmit a vállakozás részére, hanem teszi, amit eddig, a házimunkát.

Szerintem bármit csinálhat, mert abba senki nem szólhat bele, hogy ki mit hogy teljesít egy cégen belül és azért hogy fizetik, hacsak nem állami az a cég. Tehát nem kell csinálnia tényleges munkát és úgyis jár a fizetés, mivel az a főnökétől/ a vállalkozótól, jelen esetben a férjétől függ.

2021. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!