Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdhetnék neki egy...

Hogyan kezdhetnék neki egy ilyen vállalkozásnak? (alapoktól)

Figyelt kérdés

Nem valami spéci újdonságról van szó, szimplán nem ismerem ennek a folyamatát/lehetőségeit.

A cél egy olyan tevékenység végzése lenne, aminek keretében pénzért gyerekeket, tizenéveseket, esetleg felnőtteket oktatok én, és olyan emberek, akik értenek az adott témához. Nekem nincs tanári végzettségem, de nem is adnék az elvégzésről hivatalos bizonyítványt, tehát nem ilyen OKJ, vagy más szakképzés lenne. Jelen esetben az ismeretek elsajátítása a legfőbb cél, nem a papír.


Ha erre elég egy egyéni vállalkozás, akkor milyen TEÁOR szám szükséges hozzá, és milyen feltételei vannak? Hogyan kezdjek neki?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. febr. 11. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát... Nem tudom, neked világos-e hogy mit akarsz csinálni. Nekem ne mannyira :D


Mit akarsz oktatni? Te oktatsz, vagy veszel fel oktatókat? Ha nem adtok hivatalos bizonyítványt, tanusítványt, hogy valaki nálatok járt, akkor mi értelme van? Jó jó értem... Tudást ad. De azzal az ember nem sokra megy, ha nincs ami igazolja. Amennyiben nem saját magának a szórakoztatására szerzi. Kicsit kisarkítva. nem mondhatom azt, hogy "eskü tudok repülőt vezetni, csak nincs róla papírom."


Manapság ha beleírsz ilyen-olyan képzést egy pl. önéletrajzba, igazolás nélkül elég necces.


De mint "magántanár" vagy ilyesmi adhatsz órákat. De csak ha nagyon konyítasz a szakmához. Mert tanári végzettség nélkül az sem hiteles. Vagy legalább neked legyen bármi papírod arról, hogy amit oktatsz, ahhoz értesz.

2020. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Egy ilyenbe inkább sehogy. Kár az erőfeszítésért.
2020. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Bak Norbert ***** válasza:
mns egyéb oktatás és adószám is elég lehet hozzà nem kell vállalkozást erre létrehozni a bizonytalanra. Nem érné meg jó eséllyel.
2020. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem az a lényege ennek, hogy legyen mit beleírni az önéletrajzba, de teljesen biztos vagyok benne, hogy működne, ezért nem is akarom bővebben kifejteni, hogy miről is szólna az oktatás. Ezáltal nem az a célom, hogy a GYK táborát meggyőzzem, szimplán a fenti infók alapján várok (ítélkezés és kioktatás helyett) tanácsokat arra vonatkozóan, hogyan induljak el, hogy a végeredmény 'az' legyen.

#1: ha figyelmesen elolvastad, leírtam, hogy én, és más hozzáértő emberek oktatnának, vagyis igen, vennék fel majd oktatókat, de nem teljes munkaidőben, csak időszaki szerződéssel. Bár a gyakorlatban ezt sem tudom, hogyan működik. Értem a példádat, de induljunk ki abból, hogy erről a tudásról nincs szükség igazolásra. Gondolj arra, amikor elmész pl. egy Csernus-féle, vagy bármilyen hasonló jellegű, akár TEDex előadásra. Kapsz róla papírt, hogy az előadás során új információkkal gazdagodtál? Nem, de jelentősége sem lenne. Vannak még emberek, akik nem papírért cserébe akarnak dolgokat megtanulni. És itt elsősorban a "gyerek/tizenévesen" van a hangsúly.

#2: most ezt akkor kifejtetted rendesen :D Köszönöm.

#3: megnéztem, a TEÁOR valószínű jó lehet, ezzel már valamilyen szinten el tudok indulni. De akkor a lényeg, hogy nem kell tanárnak, vagy hivatásos oktatónak lennem, ha nem akarok (/nem tudnék) róla hiteles bizonyítványt kiállítani.

2020. febr. 12. 07:59
 5/18 anonim ***** válasza:

[link]


Viszont itt szerintem erősen meg van határozva hogy mi az amit így taníthatsz.

2020. febr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5: igazából az lenne a cél, hogy olyan dolgot tanítsak, amit jelenleg nem tanítanak sehol sem, vagy nem olyan formában, ahogy én azt elképzeltem. Tehát nem OKJ, nem szakképzés.

Ha viszont ennél is jobban be van szabályozva, hogy mi az, amit oktathatok, akkor muszáj más megoldást keresni, amit akkor nem "oktatás"-nak hívnék.

Valami lehetőségnek lennie kell erre, és ez az, amire kíváncsi lennék :) Leginkább egy olyantól, aki vagy oktatóközpontot üzemeltet, és ismeri a feltételeit, vagy olyantól, aki tisztában van ezeknek a körülményeivel.

2020. febr. 12. 08:29
 7/18 anonim ***** válasza:

Hali,


1. vagyok.

Ne haragudj, de annyira általánosságban beszélsz. Amit te itt leírtál, az kb annyi, hogy valakiknek (legyenek gyerekek) akarsz "oktatni" valamit, valahol, úgy, hogy veszel fel valakiket. Hát B+ bocs, hogy nem világos, hogy mi a bánatot akarsz. Ez nem terv.


Most meg idekeverted az előadásokat is. Az rohadtul nem ugyan az, mint az oktatás. Az előadás valóban az, hogy bemész, végigülöd, aztán kijössz. Mint egy Szabó Péter. Az nem oktatás. Az egy előadás.


Amit oktatásnak hívunk, az igenis ad róla papírt, hogy te ott voltál, esetleg vizsgáztál. Gondolj bele. Iskolák bizonyítványt adnak. OKJ-k is adnak valami certifikátot. Bármilyen vezetéssel kapcsolatos iskola (hajó, autó, targonca) egy jogosítvány a végeredménye. Ha valahova bemész, legyen az bármi iskola, ahol téged szakképzett, oktatásra jogosult emberek oktatnak, annak igenis van valamilyen (általában kézzel fogható) eredménye. Másnem, egy darab papír.

Munkám során vettem részt céges szakmai tréningeken. Ami egy 8 órás szösszenet. Még arról is kaptunk egy redvás certifikátot, az oktatást szervező cég hitelesítésével, aláírásával, hogy te azt igenis elvégezted. Ez az oktatás.


Az, hogy valaki,(bárki) elmond gyerekeknek valamit, utána fogják magukat és kijönnek, vagy megjegyezték, vagy nem, azt nem nevezném oktatásnak. Már ne haragudj :D.


Ennyi erővel ha egy órát mesélek 5 db óvodásnak arról, hogy hogy kell homokozni, akkor én oktatom őket? És én vagyok az oktató? És ezért pénzt kérhetek?


Szóval, még mindig nem tiszta, hogy te mit akarsz. Meg marhára nem mindegy, hogy mit oktatsz... Nem oktathat bárki bármit... Én, végzettség nélkül aligha kezdhetnék oktatni az urándúsításról. Vagy a nemzetközi vizeken való közlekedésről. Érted már?


Tudom, leírtad. Te csak tudást akarsz adni...Én nem hiszem, hogy ez ennyire egyszerű, mint te gondolod. De ha elmondanád konkrétan, hogy mi a bánatos ménkűt akarsz pontosan, lehet könnyebb dolgunk lenne. Nem sötétben tapogatóznánk, hogy valakinek elmesélne valakiknek valamit, aki utána azt utána vagy tudná vagy nem, tehát oktatod.

2020. febr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
08:35-ös válaszolóval abszolút egyet értek.
2020. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyébként azokból a negyedinformációkból amit elírtál, kivitelezhetetlen amit te akarsz.


Ez a más kategóriába nem sorolható tanfolyam (ahol egyébként állítanak ki hivatalos oklevelet) az ilyen "cigánykártyajós tanfolyam" meg "hobbikertész tanfolyam".

2020. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Bak Norbert ***** válasza:

Nem kell tanárnak lenned ha teljesen új, pl egy saját kutatáson alapuló onlinre elméleti tananyagot kidolgozol és fizetős formában elérhetővé teszed .


Később ha egyáltalán érdekel valakit mint immateriális jószág beviheted a saját vállalkozásodba mint alapító tőkét. Óraadó vagy meghivott előadó vagy tanár barmi egyszerűsítettbe is alkalmazható akár adószámos magánszemélyként is.


Egyébként ebbe a körbe tartozik pl az is, ha ismeretterjesztő céllal egy őstermelő gyógynövény túrát szevet az érdeklődőknek a hegyekben vagy motivációs trénerként kidolgozol egy "semmit mondó" siker szemináriumot.


Én is ebbe gyűjtöm pl a knowhowkat 7-es adószámmal.

2020. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!