Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozó leszek...

Ha egyéni vállalkozó leszek de csak egy cég lesz a tevékenységem akiknek dolgozom akkor is kell könyvelő?

Figyelt kérdés
Szóval egy külföldi cégnél dolgozom, itthonról, szóval itt vagyok az országban. A cég azt mondja hogy nem ismerem a te adózás rendszered nem is tudok ezzel foglalkozni odaadom a fizetésed és te adozzàl. Szóval ezért kell kiváltani az egyénit. Nem adok el semmit, nem veszek semmit, csak ennek a cégnek dolgozom. Szóval ez lesz a fő tevékenységem, és az egyetlen. Ezt így nehéz elintézni? Kell könyvelő? Gondolom aki igazi vállalkozó annak sokkal nehezebb ha mindenfélét csinál, vagy nem? Köszönöm.

2020. febr. 16. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell de beszélj konyvelovel
2020. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bak Norbert ***** válasza:
58%
Egyéni vállalkozónak nem kötelező a könyvelő. De jó, ha van.
2020. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Akkor viszont KATA-s nem lehetsz, mert azt így burkolt munkaviszonynak minősítenék.

Ha pedig nem KATA-s vagy, akkor szerintem kell könyvelő, ugyanis az szja, járulékok bérszámfejtése az azért szaktudást igényel. Hacsak te magad nem értesz hozzá.

2020. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3. Szerintem ez hülyeség, rendes igazi cégnek dolgozom, informatikai. Többihez semmi közük.
2020. febr. 16. 12:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Majd a NAV-nak mondd ezt... A KATA-soknál ezt fokozottan ellenőrzik.
2020. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne katás? Miért ne lehetne a katásnak csak egy partnere? Semmi sem tiltja. Ha a többi feltételnek megfelel, akkor semmi gond.
2020. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor hajrá. :)
2020. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bak Norbert ***** válasza:
Alapból két feltételnek kellett eddig is megfelelni legalább, ràadàsul ez a kata trv.-be most szigorodott, csakhogy ez csak az elsődleges minősítő jegy.Ha a többi elsődleges vagy másodlagos minősítőn megbukik akkor hiába felel meg 3-nak is akár, az burkolt munkaviszony lesz.
2020. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi szigorodott a kata törvényben? Leírnád nekem? Mert én nem láttam, hogy megjelent volna a Magyar Közlönyben a törvénymódosítás.

Amúgy ha két feltételnek áegfelel, akkor nem vizsgálják tovább (nav gyakorlat).

2020. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bak Norbert ***** válasza:

§ (1) A kisadózó vállalkozással kötött szerződést, ügyletet és más hasonló cselekményeket valódi tartalmuk szerint, a rendeltetésszerű joggyakorlás feltételére figyelemmel kell minősíteni. Ha a kisadózó vállalkozással kötött szerződés, ügylet tartalma szerint a kisadózó és harmadik személy közötti munkaviszonyt leplez, akkor az adózási és egyéb jogkövetkezményeket e törvénytől eltérően a munkaviszonyra irányadó rendelkezések szerint kell megállapítani "


7001/2005. (MK 170.) FMM-PM együttes irányelv



[link]

2020. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!