Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes így fagyizót nyitni?

Érdemes így fagyizót nyitni?

Figyelt kérdés

A közelben meghirdették 1 fagyizó bérleti jogát, minden felszereléssel. Egy idős férfi tulajdonában van akinek nincs kedve hozzá, mert mellette van 1 másik vállalkozása.

Nekem sajnos nincs ebben az irányban végzettségem, csak érettségim, meg szakmám, de ettől távol áll.

De azt mondta, hogy tud segíteni az elindításban.

De persze szeretnék tudni mindent, lehetőleg minél többet magam intézni.

Az érdekel, hogy pontosan mi a menete, mik a szabályok. Illetve, hogy mennyi pénzre lehet vajon számítani. Persze tudom, ez rengeteg mindentől függ, és nem garancia, hogy nekem igenis ennyi és ennyi be fog jönni. De úgy nagyjából. Mondjuk akinek van/volt, az milyen gazdaságos, kell mellette más jövedelem?

Persze máshol is utána járok még, de azért jó lenne nem csak sablon törvényeket olvasni.

Előre is köszönöm Mindenkinek a segítséget.



2020. febr. 20. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Totál kezdőként nem javasolnám. Inkább beállnék hozzá tanulni egy hónapot, akár ingyen is, ha beleegyezik, és kitanulnám.

Nem biztos, hogy végzettség nélkül ezt tudod csinálni, készülj, hogy fel kell venned legalább egy alkalmazottat.

2020. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Végzettség nélkül nem fog menni, kelleni fog alkalmazott .Még ha berendezésed van is bele az újra engedélyeztetés megint beleszalad pénztárgéppel,mindennel egy 250-300.000-be.plusz alapanyag kérdés honnan jön majd mikyen gyakorisággal? Beszállított fagyi, vagy helyben készített , màs termék is lesz e mellette, stb.


Emellett szezonális termék. Mellé célszerű valami, ami nem csak egy évben 6-8 hónapot tud működni és elbírja a fagyis alkalmazottat is akár egy alkalmazotti munkahely is jó, ha nincs akkora tőke, vagy esély más üzletre mellette, ami stabilan elhúzza ezt ami igazából csak kiegészítésnek jó (és mint ezek szerint az öregnek is volt, amit visz is tovább, csak ezt építi le).

2020. febr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ha annyira jól menne, maga oldaná meg.
2020. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ok megveszed a bérleti jogot (Mennyiért?), majd kibérled (Havidíj?), feltételezem többet keresne az öreg ezen, mint amennyit te :)


Egyik ismerős Győrben akart egy kocsmát venni, szerencséjére eldicsekedett vele mielőtt belevágott volna. Számára nem volt pl. egyértelmű, hogy ő nem a kocsmát vette volna meg 21mFt-ért csak az üzemeltetési jogot, majd rájött volna havi 550eFt bérleti díj, havi közel 300eFt-nyi közüzemi számla (árammal fűtött hely) és a bérleti jog nem tartalmazta volna a felszerelést sem.


Ezek a bérleti jog eladó hirdetések nekem mindig az üdülési jogos sz444rrágást juttatják eszembe, lépten nyomon ezzel próbáltak megajándékozni pl. öreganyámék elb444sztak 2mFt-ot és karácsonyi ajándékként a nevemre akarták íratni, nekem viszont nincsen szükségem rá, hogy havi 40e-et ilyenre fizessek életem végéig, főleg nem akarok a szezonon kívül (télen) 2 hetet 500eFt + költségek a Velencei-tónál nyaralni.

Mindkét szomszédom, sőt a munkahelyeimen is (3 különböző) ilyennel próbálnak megajándékozni, vagy eladni a sajátjukat, hogy jót tegyenek velem...

2020. febr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2 fajta fagyizó van. Ami jól megy, és, ami nem megy jól. Ami nem megy jól, azt kiadják.

Persze nagyritkán vannak kivételek, de az nagyon ritka.

Ha nagyon jól menne a fagyizó felvenne egy alkalmazottat, aki csinálja. És akkor tudná csinálni a másik vállalkozását.

2020. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!