Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshopot megeri uzemeltetni...

Webshopot megeri uzemeltetni gyogynovenyekre meg etrendkiegeszitokre?

Figyelt kérdés

Megnezegettem a kinalatot a neten es a cegek azlag 6-7M forgalmat mutatnak nyilvan van ami tobbet es sok ami kevesebbet de 15 millio folotti forgalmat nem nagyon lattam.

En arra gondoltsm hogy raalnek 10 kategoriara es abbol tartanak tenyleg szeles palettat szemben a mindenbol egy kicsit elv.

Valamint arra gondoltam hogy mivel barhol lehetek ehhez a businesshez lehet hogy valami szegenyebb megyebe jegyeztetnem be lenne ott egy postafiokom. Igy tamogatnam az elmaradottabb regiot es meg kevesebb lenne az adom is.



2020. febr. 26. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

"Igy tamogatnam az elmaradottabb regiot es meg kevesebb lenne az adom is."


Na várj, a kettőt együtt hogyan? És a postafióknak az adózáshoz mi köze?

2020. febr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
6 - 7 milliónál válaszd az 50 ezres KATA-t.
2020. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a piac már telített. Egyebeket el tudok képzelni, mert tényleg felfelé ível a webshop-business, de ebből konkrétan már van egy rakás.

Főleg nem működőképes (véleményem szerint) ha csak néhány termékcsoportod van. Értem én, hogy abból meg minden, de egy embernek nem kell minden, egy vásárlónak inkább az kell, hogy ilyen is, olyan is. Épp ezért alakultak ki a már meglévők úgy, ahogy. Mert akkor az ember egy helyen tud megvenni mindent, amire szüksége van.

Példa:

nem tartasz mindenféle vitamint és ásványi anyagot, de multivitamint igen. Na most hiába árulod te 15 cégnek a multivitamin-készítményét, ha én belépek a webshopodba, egy félét fogok kiválasztani. Viszont emellett még szükségem lenne cinktablettára és vasra, de az nálad meg nincs. Jó ez nekem, hogy két különböző helyről kell rendelnem, 2x fizetek szállítási díjat, 2x várom a futárt? Nyilván nem. Jobban megéri, ha keresek egy olyan helyet, ahol minden van, és lehet, hogy összességében 500 Ft-tal többet fizetek, viszont csak 1x fizetem ki a szállítási díjat.


Amúgy önmagában egy ilyen webshop nem tűnik túl gazdaságosnak. Én sok mindent rendelek, jellemzően olyasmit, ami nagy vagy nehéz, és kocsi híján nem tudom hazahozni. De gyógynövényt és étrendkiegészítőt már szinte midnen sarkon lehet kapni, miért jobb az, hogy egy futárhoz kell alkalmazkodnom, és hoz egy 20 dekás csomagot? Tudom-tudom, a kényelem nagy úr. Csakhogy ezeket már tényleg jóformán bárhol be lehet szerezni, és nem olyan nagy értékűek. Ez is mondjuk relatív, de az sem túl jellemző, hogy gyógynövényt 15 ezer ft értékben rendeljen az ember. (Akkor más nem lenne szállítási díj.)

Én sok gyógynövényt magamnak szedek, de amit meg kell vennem, az kb 300 Ft körül kapható. Ezért egy idióta lennék 1500 Ft szállítást kifizetni. Egyszerre meg nem kell 20 féle gyógynövény.

Az étrendkiegészítő nagyobb üzlet lehet, de már annyian rámentek, és ismertek, nayg nevek, reklámoznak, hogy téged mi emelne ki közülük? Max az, ha sokkal, de tényleg sokkal olcsóbban adnád. Saját tapasztalat, hogy nem fogok 200 Ft miatt egy ismeretlen, értékelésekkel még nem rendelkező, egyelőre megbízhatatlan idegentől venni.

Ha meg tényleg jelentősen olcsóbban adod, akkor semmi hasznod nem lesz rajta évekig, és bezárhatod a boltot.

Én ezeket egyébként a dm-ből veszem, néhga útba is esik (kb mindenkinek), olcsó, de mikor tisztítószereket rendelek, ami nehéz, akkor ilyesmit is vehetek online, és mindössze 500 Ft-ért kihozzák. Ezzel nem tudsz versenyre kelni.

Én javasolnék olyat keresni, amiben még van piaci rés. Egyre nehezebb. De pl. vidéken nincs élelmiszer-házhozszállítás. Minden csak Pesten, vagy pár nagyobb városban, de a várostáblán kívül semmi. Pedig ott vannak a vidéki emberek, nincs mindenkinek kocsija, és lenne rá igény. Tudom, mert ma vagy 10 cég honlapját néztem meg, és semmi, pedig Debrecentől 7 (!!!) km-re lakom.

Tartós élelmiszert vennék, hogy ne kelljen cipelni, de egyszerűen nincs olyan cég, ami kihozza. Rendes futárazolgálattal lehetne ilyen 15-20 kg értékhatárig, de az jelen esetben értelmetlen, mert 2 zsugor cukor fér bele, és vége. Ha egy megyére koncentrálnál, ott hirdetnél, az nem lenne egy kiugró marketing-költség, és szerintem sokan igénybe vennék. Ezzel kapcsolatban már volt egy vitám itt a gyakorin valakivel, aki szerint erre nincs igény, de kiderül, hogy ő pesti, és ha kell valami, leugrik a sarki boltba. Viszont vidéken is lakik 8 millió ember, akik közül nagyon sok az idős, a kismama, a beteg, a mozgásában korlátozott, a sokat dolgozó, stb., és egész egyszerűen, ha még fiatal is vagy, akkor sem tudsz 10-20 kilókat hazavinni buszon vagy vonaton.

Biztos lesz majd kételkedő, de szerintem erre lenne igény.

Pl. ki gondolta volna (én nem) néhány éve, hogy van olyan, hogy gázfutár. Épp pár hete mondtam egy ismerősömnek, aki még sosem hallotta ezt a szót, és nem tudta, mit jelent. Járja az országot, gondolom megyénként van 1-1 ember, és háztartási gázpalackot visz, cserél. Megéri, mert működik, persze ez csak egy már működő cég plusz szolgáltatása. De mindig van sok megrendelése. Megintcsak olyanok a célközönség, akiknek nincs kocsijuk.

De ugyanezt el tudnám képzelni az élelmiszerrel, kereshetnél egy megyei szintű boltot, leülni velük tárgyalni, és ők lennének a fix partnereid. Az ő árukészletük lenne az, amiből válogatni lehet, azokból létrehozni egy webshopot, még ugye heti akciók is vannak, az emberek már ismerik a bolt nevét, így még a reklám is sokkal könnyebben menne.

Pl. "Reál - már házhozszállítással is!"

Nyilván nem nemzetközi láncot kell keresni, hanem magyar vállalkozást.

költségeid, ha az első időkben te magad csinálod egyedül: a webshop létrehozása + egy puttyonyos vagy mikrobusz. Ha nem te, akkor 1-2 fő alkalmazott, de ezt idővel is lehet felvenni, ha később nőnek az igények.

Na ez egy piaci rés, a gyógynövény szvsz nem az.

2020. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!