Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben is érdemes lenne külön vállalkozói bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés

Ugye áfamentes KATA ev-nek elvileg nem kötelező vállalkozói bankszámla, lehet sima lakossági is. Viszont a könyvelők szokták ajánlani ennek ellenére is, hogy "jobban elkülönüljenek a vállalkozói és a magán bevételek".

Viszont én főállásban vagyok vállalkozó, és nincs gyerekem se aki után gyest, családit, akármit kapnék, a számlámat csak én használom, egyszóval nincs is máshonnan bevételem, csak amit a vállalkozásommal keresek.

Ez esetben is volna értelme külön számlát nyitni, vagy felesleges?



2020. márc. 9. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szeretnéd, ha a könyvelőd látná, mikor, mire, mennyit költesz?
2020. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ezt mindig az ügyfélre bízom, és ő eldönti... Hidd el könyvelőként nem tisztem bujkálni abban, hogy mire költ, időnk sincs rá....
2020. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a könyvelőnek mire kell a bankszámlakivonat? Az én könyvelőm eddig sosem kérte, bevételi nyilvántartásban vezetem, hogy mikor, kitől, mennyi bevételem jön, ezt szokta csak elkérni, ez alapján csinálja a könyvelést.
2020. márc. 9. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:
2, nem turkálás, de látod a kiadást is a bevétel mellett.
2020. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nyitottam.

Nem nagy plusz kiadás de a Spar bevásárlás különüljön már el a vállalkozói ügyektől, így vagyok vele.


Vagy volt hogy jófogáson használt cuccot eladtam magánszemélyként. Ha ugyanarra a számlára érkezne első, sőt második ránézésre is vállalkozói tevékenység bevételének látszana.


Nem beszélve arról hogy lehet a jövőben olyan helyen kártya használat amit nem szeretnék hogy más lásson. Nem illegális csak mégis olyan ami nem tartozik senkire.


Persze ezek az én szempontjaim.



Direkt másik bankot is választottam hogy ne keverjem össze véletlen se és a bank szemszögéből is teljesen elkülönüljön.

2020. márc. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze, ha valóban van máshonnan érkező bevétel is, az érthető. Viszont nekem tényleg nincs, ha használt cuccot adok el, mint amit te is említettél, azt is többnyire környékbeli ismerősnek, aki kp-ban fizet.

Vásárlásnál boltban pedig többnyire szintén kb-ban fizetek, netes vásárlásnál is legtöbbször utánvéttel.

Szóval nálam a bankszámán tényleg csak annyi forgalom van, hogy pénz beérkezik, pénz felvétel atm-ből. Illetve kimenő utalások, KATA, könyvelő, egyedül ami magánjellegű az a telefonszámla és az itthon tv-internet, amit kártyával fizetek.

Szóval nálam tényleg minimális a magánjellegű tranzakció, így is lenne értelme külön számlának?

2020. márc. 10. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint igen.

Én sokkal jobban szeretem külön látni.

Illetve amit leírtál az nyilván így szokott lenni, de ha mégis eltérsz ettől valamiért akkor már talán téged is zavarna, hogy egy számlán történt ez is meg az is.



Esetleg nyitsz és ha úgy látod hogy kár volt fél év után megszünteted. Nyilván nem egy-két hónap alatt lehet véleményt alkotni arról, hogy jó vagy sem.

2020. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!