Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan Sikerult felfuttatni s...

Hogyan Sikerult felfuttatni s vallalkozasotokat?

Figyelt kérdés
Akar szolgaltatast nyujtotok, akar piacon arultok. Mikor lattatok, hogy jobbak vagytok s konkurencianal, viszont a szamok ugyfelek rendelesek csaknem akartak jonni mit csinaltatok hogy beinduljon a novekedes.

2020. márc. 12. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Türelemmel és kitartó munkával, és időbe telt.


Gondolom, nem ezt akartad hallani, pedig csak így megy.

2020. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve csak oylanra válakozok ami fizetőképes, és reális keresleti igényre épül. Így nem kell felfuttatni semmit, mert hiánypótlók ebből a szempontból. A kínálatot maximum egyfajta finomhangolással lehet igazítani pontosítva az egyedi igényekhez.


Növekedést kapacitás bővítéssel, telephelyek számának növelésével , hálózatosodással tudok elérni.

2020. márc. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 hálózatositason mit értesz?

Franchase jogokatadsz el?

Sikerult mar ilyen know how-t ertekesiteni.

A telephelyeket hogy ellenorzod?

Ha nem vagy elegedett az alkalmazottal es meg nincs uj addig hogy veyzelwd at a tavolabb levo telephelyen?

2020. márc. 12. 15:29
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Know-how értéket növelek cégen belül. Nem hirdetek franchise-t. Saját, tőkeerős vállalkozást építek fel inkább kicsit lassabban.


Alkalmazottak többnyire családtagok vagy közeli ismerősök, így a bizalom eléggé alap egyenlőre. 3 megye és Budapest volt tavaly év közepéig a pilot projectben. Működött, de már kinőtte az ev. keretet, átszervezés alatt állok és jövőre átalakulás mellett lesznek aktiválva az értékek új szervezeti felépítéssel.

A megyei telephelyek mellett a pesti, az alvállalkozónak volt kiadva, akit meg tegnap kellett pl. feljelenteni nagy értékre elkövetett sikkasztás gyanújáért.


Ezért sem adnám ki másnak ezeket a knowhowkat. Cégen belül viszont saját tőkét növel majd az értéke a terjeszkedéssel párhuzamosan.

2020. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Wow

Erdekes. De tipikusan magyar is alvallalkozo bevonasa abban vakon való megbizas

Es a tipikus csalodas a vegen.

Kicserelte a berendezest silányabbra?

2020. márc. 12. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre nem tud elszámolni a berendezésekkel és a rá vonatkozó havi díjakat sem fizette meg. Felmondásra került a szerződés, 3 hónapja nem történt meg az elszámolás és a tárgyi eszközök visszajuttatása ( 2M+Áfa értéken + 6 havi bérleti díj és egyéb költségek vonatkozásában )
2020. márc. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, én itthon ezért is vagyok szkeptikus a Franchise-al. Mert ahogy látom abba azok lépnek be alvállalkozóként, akinek van egy x tőkéje, de se releváns tudása, se tapasztalata, sem pedig önálló ötlete, elképzelése nincs, hogy hogyan lehetne kivitelezni bármit is adott területen. Gyakorlatilag azt látja, megy egy x brand üzlet, egy helyen, akkor nyit ő is egyet, adott esetben mellé másikat, mert akkor neki is menni fog. És ehhez készen vár mindent cserébe a pénzéért. Amíg tart a pénz, lehet fizeti is a franchise díjat, kailakítja az arculatot, emgevszei a másfél 3-szoros áron a tárgyi eszközt a franchise tulajtól, aztán elolvad a tőke, nem jönnek a számok be, és lehúzza a rolót. Jelenleg két ilyen üzletet vettem már át, aki azelőtt panaszkodott, hogy nem megy annyira és bezár. Tárgyi eszközöket 10%-on vettem át tőlük ahhoz képest, amit a franchiseba fizettek érte, mint kötelező arculati elem. Helyébe nyitottam hasonlókat, érdekes nekm így éven belül megtérülő pluszzos üzletek jöttek ki belőle.


Másik véglet, amikor egy üzletre, vagy jogvédett dologra akarnak franchiset hirdetni. Hol mutatható ki egy üzletnek,egy jogilag levédett szabadalom, oltalom, stb reprodukálhatósága, ami a knowhow értékét növeli? Gyakorlatilag sehol. Attól mert egy helyen megy egy üzlet, semmi garancia arra hogy bárhol máshol is ugyanúgy ugyanolyan árakkal, stb. menni fog.


Nekem a knowhow a pilotba be se kerül egyenlőre. A jogvédett részek kint maradnak adószámos magánszemélyben, és abból építem fel az egyes brandeket. ev-be teszt piaccal, utána cégszerűen, amikor már van egy felmért eredmény. Viszotn így nincs i sigazából szükség arra, hogy leszórni a piacot bevont partnerekkel, hanem a saját tőkeerővel, saját tulajdonú telephelyekkel ( ha kell épp az így foyamatosan növekvő saját tőke fedezet miatt külső forrás bevonással - munkahely teremtő pályázatok, hitelek - is meg lehet valósítani ugyanazt.

2020. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, mindkettő bedőlt fél év alatt...

Egyiken 2 milliót buktam a másikon 5 milliót...

2020. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ertettel azokhoz a teruletekhez,amikhez kezdtel?

Hogy eled meg ezt most?

2020. márc. 13. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!