Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A jelenlegi helyzetben KATA...

A jelenlegi helyzetben KATA fizetése alól mentesülök. Viszont most tudtam meg h babát várok. Most fel tudom emelni 75 ezerre a KATA-t?

Figyelt kérdés

De gondolom mivel mentesség alatt vagyok, nem hiszem h fel lehet emelni. Akkor viszont mit tudok tenni? Vagy nincs semmi lehetőségem és csak az 50 ezer KATA után fogom kapni a CSED és GYED ellátást?

Nem lehet vajon valamit tenni? Mert elég nagy különbség van az 50 ezres és a 75 ezres KATA után. Remélem tud valaki segíteni!



2020. márc. 30. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Fel lehet emelni, semmi törvényi akadálya nincs. Itt van egyébként az ékes példa, hogy milyen hátrányai vannak a katának sajnos :(
2020. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kedves kérdező, ha még látod... Mi lett utána Neked? Én most pont ebben a helyzetben vagyok, és nem tudom mit csináljak...
2021. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Habár nem a kérdező vagyok, de ha megengeded válaszolok. Mikor szülnél? Általában érdemes felemeltetni a magasabb összegre a katát amúgy. CSED/GYED/táppénz megállapításánál jól tud jönni az emelt összeg.
2021. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Decemberben.

Igen én is úgy látom, hogy más lehetőség nem nagyon van, csak hogy felemeltetem a katát. Csak nem tudom, hogy amennyivel többet befizetek, az utána kifizetődik e.

2021. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jogosult vagy csedre és gyedre, akkor kifizetődik, igen.
2021. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!