Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most tavaszra terveztünk...

Most tavaszra terveztünk felújítást a munkahelyen (saját vállalkozás). Lehet ilyenkor ilyet csináltatni, vagy álljunk le a fejlesztésekkel veszélyhelyzet idejére?

Figyelt kérdés
Eléggé sürgető az új iroda megnyitása, szinte már most el vagyunk késve. Ha leállunk, az nagyon rosszul érintene minket. Hülyeség lenne mégis megcsináltatni? A cégnek, akivel csináltatjuk, nyilván jó, de szabad -e ilyenkor dogloztatni másokat? Mindenhonnan folyik a #staythefuckhome, de hát emberek munkahelye múlik azon is, hogy ha nem maradok a valagamon, hanem befejezem az irodát...? Mit tegyünk? Ti mit tennétek?
2020. ápr. 5. 17:58
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A #stayhome - még mindig - nem azt jelenti, hogy ne is dolgozz. Sőt... nyilván az a jó, ha a lehetőség megvan rá. Persze nem árt némi biztonsági intézkedést meghozni, bár nem tudom, hogy az előző 3-4 hétben mit csináltál... Szerintem simán lehet felújíttatni, nem kell túl sok kontakt, és nyilván a munkásoknak is érdekük, hogy ne adják át és ne kapják el a betegséget.
2020. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Otthonról dolgozom, meg tudom oldani. De felújítást nem lehet otthonról, nyilván. Tehát embereket hívnék oda, és ajtókat cserélnének, festenének, hogy ha újra lehet bejárni, addigra készen legyen az embereimnek az új hely, ahol többen el is férnek majd. Ezt nem tudom, hogy csináljam-e. Nyilván nem a munka állt le, hanem a fejlesztés.
2020. ápr. 5. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Apám festő, ők most is ugyanúgy festik a tarsasházakat. Új kuncsaft nem hívja, mert mindenki otthon kotlik
2020. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Biztosak vagytok benne, hogy a felújításba ölt pénzre nem lesz szükségetek a cég túléléséhez?


Ki tudja, hogy mennyi ideig lesz lefagyva a piac, abból a pénzből, amit most festésre, egyebekre költesz, az lehet, hogy egy pár hónapon át elég lenne, hogy fizesd az embereid, vagy megélj belőle.



Szerintem most befektetni csak olyan cégnek szabad, aki

1) elég komoly tartalékokkal rendelkezik

2) elég biztos benne, hogy egy elhúzódó gazdasági lefagyás esetében is túl fog élni (és ez ugye nem csak rólatok szól, hanem arról is, hogy az ügyfeleitek milyen állapotban lesznek)

2020. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Komoly tartalékaink vannak és felszálló ágban vagyunk, nincsenek ilyen problémáink. Köszönöm, ezt tényleg érdemes megfontolni mindenkinek, aki ilyesmiben gondolkodik.
2020. ápr. 5. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet csinalni, nem illegalis embereket foglalkoztatni, akik most szunetelnek, sajat akaratbol teszik. (Marmint a cegek, nem az alkalmazottak, nyilvan.) Ha van emberetek aki megcsinalja, dolgozik, akkor semmi akadalya a felujitasnak.
2020. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Nyugodtan csináljátok. A munka nem áll le, és most tiétek az alkupozíció. Ha a tőke megvan, akkor zsigereld ki a nagypofájú szakikat, akik eddig 20 ezer alatt egy villanykörtét nem cseréltek ki, és mindenkit átvertek. Legalább fele/harmadára alkudj, úgyis kell nekik a della.
2020. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:(((
2020. ápr. 5. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!