Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Online eladással kapcsolatos...

Online eladással kapcsolatos kérdéseim lennének?

Figyelt kérdés
Ha el akarok adni valamit az interneten pénzszerzés céljából, akkor azt mikor és hol kell bejelentsem, hogy legális legyen? Már mielőtt meghirdetem, vagy csak akkor, ha már valaki vásárolt? Ha bejelentem, de nem vesz senki, akkor is kell adózni belőle? Vagy csak akkor, ha hasznom származik belőle?

2020. máj. 10. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

A Vaterán havi 50 ezer Ft eladásig nem kell adózni semmit.

Ha ennél több, akkor vállalkozást kell indítanod, a vele járó adminisztratív és egyéb teendőkkel együtt.

2020. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A Vaterán havi 50 ezer Ft eladásig nem kell adózni semmit."


Ezt a zöldséget honnan szedted? Az egy jogállás hogy te a Vaterán adsz el valamit?

2020. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Atyavilág mik vannak :D Ha én ezt tudom, hogy havi 50ezerig nem kell adóznom, te jó ég :D

Kérdező, ha üzletszerű tevékenységet végzel, akkor az első forinttól adóköteles, úgyhogy először vállalkozás.

2020. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából azt kell megvizsgálni, hogy mi az a valami, amit eladsz. Azt a valamit te csak azért veszed meg, hogy utána drágábban eladd? Mert ha igen, akkor oda kell vállalkozás.

Ha ez a valami már a tiéd és nem kívánod tovább használni, akkor eladhatod adó- és bevallásmentesen, ha az egész éves jövedelmed ebből nem több, mint 600 ezer forint (nem úgy, mint az első írta a havi 50-et). Ha a jövedelmed az ilyen használt cuccodból meghaladja a 600at, akkor kell adózni a 600 ezer feletti rész után.

2020. máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!