Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudok egyszerre Kft-ben...

Tudok egyszerre Kft-ben Ügyvezető lenni, és közben lehetek mellette KATA-s egyéni vállalkozó? Ez így elfogadott?

Figyelt kérdés
2020. máj. 19. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen
2020. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Még az a kérdésem, hogy ha számlázok a KATA-sból a Kft-be, azt mennyire elfogadott? Nem kezd el a NAV vizsgálódni, hogy mégis mit számlázok saját magamnak? Nem néz ki hülyén?

2020. máj. 19. 22:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Állítólag ha nem éri el a KATA bevételed 40 vagy 50 százalékát, akkor nincs probléma, de annyira nem tanácsos ez sem.


Én is hasonlóban gondolkodom, az a terv, hogy a bevételeim egy részét KATÁs e.v.-ként számlázom, a maradékot a Kft.-vel, majd garantált bérminimumot veszek ki. Nekem ez azért érné meg, mert a Kft.-vel tudok ÁFÁt visszaigényelni + sok helyen előnyösebb a Kft., mint az e.v. De ezzel kapcsolatban mindenképp adótanácsadóhoz / jó könyvelőhöz fogok fordulni. Neked is ezt javaslom.

2020. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Arra azért figyeljetek, hogy a jogviszonyok rendben legyenek. Szóval ha valaki társas vállalkozó és mellette katás egyéni vállalkozó, akkor a kft-ben legalább a minimumjárulék alapján fizetni kell. Szóval ezeket nagyon át kell gondolni, hogy hogy és milyen jogviszonnyal alapít valaki kft-t.

Mellesleg az oda-vissza számlázást felejtsétek el inkább, az elég para, ott bármelyik adóellenőr ráhúzza az adóelkerülést, stb.

2020. máj. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az össze-vissza számlázgatás hülyeség. Nálam csak annyiról szólna, hogy a kisebb megbízásokat az e.v.-vel számlázom, a nagyobbakat a Kft.-vel. Ráadásul minimálbér fölött vennék ki fizetést.
2020. máj. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az úgy teljesen oké. Ha a szerződések is ennek alapján vannak megírva, akkor nem lesz gond belőle.

Nekem sok ügyfelem jött már azzal az ötlettel, hogy a katás ev-ből beszámláz a kft-be, mert hát katában így is úgy is ugyanannyi az adó, de a kft-nek meg rengeteg költséget lehet így generálni. Na az ilyenből lesznek később a nagy bukták.

2020. máj. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a megerősítést! Tervezek erre írni egy saját szoftvert, amivel tudom ezt kezelni. Természetesen a szerződésekre is nagyon odafigyelek, ebben már van tapasztalatom a jelenlegi munkahelyem kapcsán. Úgy tervezem, hogy diszkréten megkérdezem az ügyfelet, hogy ÁFA-körös-e, tud-e ÁFÁt elszámolni. Ha igen, leszámlázom a Kft.-vel, a Kft. ad szerződést, ennek megfelelően a céges számlára utal. Ha nem, akkor kapok az alkalmon, e.v.-ként szerződök, e.v.-ként számlázok, a privát pénzforgalmi számlámra utal.
2020. máj. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
arra is odafigyelhetnél, hogy ne két különböző felhasználónévről írogass!
2020. máj. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönőm a válaszokat! ☺️

Én se úgy gondoltam, hogy össze-vissza számláznék! Én is egyeztetni fogok egy Adótabácsadóval/ könyvelővel! Csak arra voltam kíváncsi, hogy akkor ez a felállás bizonyos keretek között megállja a helyét!

2020. máj. 20. 08:06
 10/11 Bak Norbert ***** válasza:

Csinálják ezt így elég sokan. Viszont ha a kft-ben leszel főállásban vagy tagi jogviszonyban biztosítva akkor a katad másodállásban 25.000 lesz, fordítva viszont nem működik, hogy a kftben nem fizetsz járulékot, mert katas ev-be 50-et betolsz. Szjasként meg 0-ás járulékkal lennél maásodállású vállalkozó.


Két könyvelési díj, stb. eléggé költséges megoldás, ahhoz képest, hogy csak egybe menne minden áfásan a kft-ben, vagy lenne mondjuk egy kvázi ingyenes ev.-d.


De a költségszintet Te tudod, mi hogy éri meg jobban Neked.

2020. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!