Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s egyéni vállalkozó...

KATA-s egyéni vállalkozó vagyok, de lassan szeretném elhagyni a katát. Hogy fog ez működni?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább arra irányul, hogy most van egy aktív katám, de lassan nyitnék egy webshopot, és ezzel ki fog maxolódni a kata keretem valószínűleg. (Kicsiben kezdtem, AAM mentesként, de most talán befut a dolog, és kevés lesz a kata, szóval sima EV lennék hamarosan).

Eddig úgy terveztem, hogy elhasználom az évi keretemet mondjuk augusztusig, és szépen lassan majd kifizetem a havi 50-et év végéig, közben átmegyek nem katás EV-be, és üzemelek tovább, de van egy rossz érzésem, hogy ez így nem fog menni... vagy lehet így is csinálni?



2020. máj. 25. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A kérdésed kicsit összetettebb, mint elsőre gondolnád. Ha augusztusban kilépsz a katából, akkir nem 12 millió a kereted, hanem csak 8 millió. Itt lenne az első probléma. Én amúgy nem lépnék ki a katából a helyedben, vannak sokkal jobb megoldások is a helyzetedre.
2020. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát olyat nem lehet, hogy végigfizetem az évet (hogy meglegyen a max keret), és ezt ki is számlázom, de közben mondjuk augusztustól már valami más adózású EV-ként üzemelek tovább? Te mire gondolsz, hogy van jobb megoldás?
2020. máj. 25. 09:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, mert ha ha más adózású ev lennél tovább augusztustól, akkor előtte ki kell lépni a katából, nem fizetheted végig az évet.

Így nehéz tanácsot adni egyébként, több lehetőség is van, de ismerni kell a részleteket, hogy egy pontos, minden szempontból helyt álló tanácsot lehessen adni. Ha komolyan gondolod ezt az egészet, akkor keress privátban és megbeszélhetjük.

2020. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!