Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A férfifodrásznál a hajvágás...

A férfifodrásznál a hajvágás összegét valamiféle árlista szabályozza?

Figyelt kérdés
Napokban a fodrásznál előttem egy nagyon idős bácsi nyiratkozott. Kb. 85-90%-ban kopasz volt (csak a tarkóján volt egy igen keskeny csíkban haja). A bácsi igen egyszerű kopasz frizurát kért, a munkát a fodrász néhány perc alatt elkészítette, és ezért 2200 ft-ot kért. Énvelem már lényegesen több munkája volt, mert minden hajam megvan. Tőlem 2300 ft-ot kért (igaz, hogy bajusz igazítást is kértem). Szerintem az előző összeg nem etikus, de vajon jogszerű? Kérném a véleményeteket!

2020. máj. 27. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Jogszerű, igen, és egyebeket sem sért.
2020. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

A fodrász vállalkozó, annyiért vág hajat, amennyiért jónak látja.

Nő vagyok, a vírus miatt nem akartam vidékre utazni a fodrászomhoz, ezért megkérdezte a férjem az ő budapesti fodrászát, mennyiért csinálná meg a hajam. Vidéken 6500-at fizettem legutóbb, ő 12-14 ezret mondott (fotó alapján). Drágának találtam, így nem mentem hozzá, de más meg igen. Ki mennyit hajlandó fizetni.

2020. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Férfi hajvágás ára ennyi. Ha sok hajad van ha kevés.

Pl a budi használata is egy százas a benzinkúton akkor is ha csak pislantasz egyet meg akkor is ha sugarban fosol.

2020. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az etikusságán lehetne vitatkozni, de ez kikerülhető azzal, hogy ha nem akarsz ennyit fizetni, ne menj oda.

Megveszel 4 ezerért egy olcsó hajnyíró gépet, 2 hónap alatt visszahozza az árát, míg szalonban otthagysz egy év alatt 24 ezret. (Az én párom legalábbis havonta jár.)


Jogszerűenk jogszerű maga az összeg, ezt leírták előttem.

Viszont arról nem esett szó, hogy az árlistát ki kell függeszteni. Olyat nem tehet, hogy mindenkire egyéni árat kalkulál. Mikor bemész, látható helyen kell lennie, hogy mi mennyibe kerül.

Az már jogszerűtlen lenne, hogy hallottad egy haverodtól, hogy 2200 a vágás, bemész, előtted épp végeznek, szintén 2200-at fizetnek, majd a végén tőled 3800-at kér.

Ezért szoktak több lehetőséget megadni, pl. rövid haj, félhosszú haj, hosszú haj, géppel nyírás, gépi+kézi, és külön fel van sorolva a mosás, szárítás, stb.

Ugyanis van, aki direkt úgy megy oda, hogy hajat mos, azért nem fizet ki + 1500 ft-ot. (Női árak elég durvák tudnak lenni, főleg egy belvárosi szalonban.) De a vágásért fizet, hiszen azért megy oda.

2020. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen szabályos, amennyiben ez van a kifüggesztett árlistán. Más kérdés, hogy egy gépi kopaszra nyírásért ez tényleg sok, akár ahhoz képest, hogy 3000 körül már egy tökéletesen sima késes fejborotválást is kaphatsz egy borbélynál. De legtöbbször inkább a saját borotvámmal megcsinálom magamnak otthon.
2020. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!