Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ez így működne?

Szerintetek ez így működne?

Figyelt kérdés
Szóval arra gondoltam, hogy instán inditanák egy shoppot. (16 éves vagyok, nem azt akarom hogy milliókat keressek belőle, havi +5000 Ft is jól jöhet nekem)Arra gondoltam, hogy meg hirdetem instagram oldalon a termékek, de nem veszem meg, hanem a vevő címére rendelem egy kis árremeléssel(vannak olyan webáruházat ahol olcsóbbak a termékek és nagy a választék). Nem feltétlenül márkás, sokkal inkább jó minőségű ruhákra/cipőkre gondoltam. Illetve vannak különböző használtruhás csoportok, ahol márkás ruhákat lehet venni(pl supreme,off-white,bape) és drágábban eladni(ezeket természetesen megvenném, csak utána hirdetném meg eladásra). (A másodikra azért gondoltam, mert szerintem Magyarországon sokan vannak akik nem tudják, hogy hol lehet venni hype cuccokat vagy csak az újjakat nem tudják megfizetni). Ahogy az elején is írtam nem meg gazdagodni akarok belőle, csak mondjuk +2000 Ft és megvan a mozi ára. Mi a véleményetek róla, működne?

2020. jún. 10. 15:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve, vannak olyan Web oldalak, ahol saját mintás pólókat lehet tervezni és mikor ezeket megveszik, akkor te megkapsz egy bizonyos részt az árából. Ezeket is meghirdetném, és nem csak instán hanem több weboldalon(pl.: amazon, aliexpress).
2020. jún. 10. 15:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez működik. Csinálják is rengetegen az országban. És hogy gondoltad a számlaadást? Vagy a vásárlástól való elállást? Adózás?

Értem én, hogy nem akarsz meggazdagondni ebből, de amit tervezel azt itthon csak vállalkozási keretek között tehetnéd meg. Ha egyáltalán lenne rá kereslet, mert mint említettem nagyon sokan csinálják ezt már.

2020. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha legálisan akarod csinálni, akkor nem éri meg. A vállalkozás költségei eléggé magasak, főleg úgy, hogy alacsonyak a bevételeid. Ha pedig feketén csinálod, így ismeretlenként, nem nagyon bíznának meg benned a vevők. Vannak olyan influenszerek, akiknek van ilyen "shop"-juk, de ők már felépítettek egy követőbázist és egy hírnevet.
2020. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt dropshippongenk hivjak, mint midnenbe ebbe is van riziko. Sok sikert a kutatassal
2020. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Számlaadás kötelező - ahhoz meg vállalkozói kell - vállalkozó meg nem lehetsz 18 alatt, így a kör bezárult.

Sokan csinálják, akik meg feketén, azok meg a lebukást kockáztatják.

2020. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én 16 évesen elmentem 4 órába dolgozni. Nem egy mozi áráért dolgoztam, hanem a jogsira gyűjtöttem. Egy év alatt meg lett az ára, 17 évesen. 18 évesen a jogsi is. Most kocsira gyűjtök.
2020. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, nyáron én is elmegyek diákmunkára, de iskola közben nem nagyon tudok, mivel kolis vagyok. Nyáron sokkal másabb, tavaly és tavalyelőtt időszakos munkákban is részt vettem, mint pl: megyszedés, gallykaparás és ha a faluban az öregebbek szólnak akkor elmegyek és levágom nekik a füvet, segítek felásni a kertet. Szóval nem vagyok lusta, csak ebben is láttam potenciált.
2020. jún. 11. 19:29
 8/8 anonim válasza:

6-os előző vagyok!

Én is voltam kolis, le lehet beszélni hogy ne kelljen menned tanszobára, illetve ha esetleg estig kimaradnál (de ha 4-ig vagy suliba, 8-ig dolgozhatsz) a koli 9kor már bezár úgymond, de én volt hogy éjfélig is fent voltam. Tanárok elhiszik, hogy dolgozni kell, felcsengetsz és az éjszakás beenged. Nem voltak gazdagok a szüleim, sőt..Igazából csak egy nevelt, de ha kellett volna 1-2-3-4-5 ezer forint, biztos tudott volna adni annyit. Vagy részese aranyjani programnak? Mert akkor pénzileg támogatnak is.

2020. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!