Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft indításakor a tőkét...

Kft indításakor a tőkét mekkora időszakra érdemes számolni?

Figyelt kérdés
Mi az az időtartam, amit mindenképp érdemes likviden tartani úgy számolva, hogy egy fillér bevétel sem fog befelé jönni, és lehessen finanszírozni a működési költségeket? Fél év? 1 év? Én 1 év alatti számolással nem lennék nyugodt.

2020. jún. 16. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez azért nagyban függ attól, hogy mit szeretnél csinálni mondjuk abban az egy évben. A kft-ben kellene fizetni a te járulékaidat? Lennének beruházások, fejlesztések, árubeszerzések esetleg? Hogy menne a működés?
2020. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora tőkét és hogy milyen egyéb finanszírozási forrás áll rendelkezésre meg hogy mi a tevékenység...
2020. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A tevékenység szerviz lenne, kezdetben 2 fővel, de a cél 1-2 éven belül 4 fő. Úgy számolom, hogy első évben 2 fő (plusz én, tehát összesen három).


Ahogy én számoltam az indulással nagy vonalakban:

- Beruházások (eszközök, szervizkocsi...)

- 1 évi telephely bérleti díj + rezsi

- 1 évi bérköltség a létszámra

- 1 évi egyéb költség (könyvelő, üzemanyag, irodai költségek...)

- Valamennyi forgótőke, ha elő kell finanszírozni egy-egy projektet, vagy részleteit.


Ennyi az, ami az induláshoz kell.

2020. jún. 16. 11:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy kft alap tőkéjét (hárommillió) egy év alatt csak a bérek és járulékai elviszik egy év alatt, és akkor még nincs bérleti díj, rezsi, könyvelő, irodaszer, semmi sem.


Csináltál valamiféle üzleti tervet, kalkulációt esetleg?

2020. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg néhány hasonló már működő szervizüzem beszámolóit, abból látod hogy milyen költségekkel működnek. Sőt a korábbi évek beszámolóit nézve láthatod hogyan zajlott náluk az indulás, abból ki tudsz indulni mivel érdemes számolni. Persze mindvégig át kell gondolni az adatok összehasonlíthatóságát, olyan szervizüzemeket keress amiknek a körülményei nagyon hasonlóak a tiédhez.
2020. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
kicsit szofisztikáltabb üzleti tervet kellene csinálni, benne cash-flow tervet. Nyilván nem úgy működik, hogy x hónapig nincs semmi bevétel, csak kiadás, aztán meg legalábbis eltartja magát (ha jól értem, Te ezt az x értéket keresed).
2020. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4/6:

Igen, de nem három millióval akarok indulni, mert ebben az esetben az az első beruházásokat se fedezné. A terv most készülne. Természetesen nem ennyi, konkretizálva vannak a dolgok.

5/6:

Ez jó ötlet, köszönöm.

6/6

Így van, de cash-flow-ból szeretnék a legrosszabbra is készülni. Bármikor beüthet bármi, főleg mostanában. De ahogyan mondod, az lenne a kérdés, hogy induló vállalkozás esetében mennyi az az idő amire akár bevétel nélkül is fel kellene, vagy érdemes készülni, hogy ne kelljen lehúzni a rolót. Sarkított példa, amikor valaki megnyit egy boltot, és több hónapig alig teszi be valaki a lábát, majd 3 hónap múlva bezár, mert nem tudja fedezni a további költségeket bevétel hiányában.


Például 30 millió Ft két évi teljes költség, de úgy gondolom, 2 évre teljesen felesleges bevétel nélkül számolni.

4 millió Ft pedig mondjuk három havi költség, viszont ha három hónapig nem jön be a cash-flow terv mert mondjuk lassabban haladnak a dolgok, akkor roló le, mert elfogyott a pénz. Ezt szeretném elkerülni, és ezzel az összeggel együtt meghatározni az indulót, kicsit felülbiztosítva a működést. A kérdés az, hogy mennyi időre számoljam ezt, mert ez nagyban befolyásolja a szükséges alaptőkét.

2020. jún. 16. 15:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!