Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tőzsdén így lehet nagyon...

Tőzsdén így lehet nagyon sokat nyerni?

Figyelt kérdés
Nem a tőzsdézést képzelem el fő profilként de érdekel, hogy ezt így meg lehet e csinálni. Ugye még régen olvastam a tőkeáttételes kereskedésről, amikor sokkal több pénzt használsz mint amid van. Mondhatni hitel. És így a nyereség és a bukás is sokszorozódik. Na most ha 50-50 az esélye a nyerésnek meg a bukásnak akkor tök értelmetlen. De ha valamilyen okból kifolyólag szinte biztosan tudom, hogy nyernék vagy vesztenék akkor így kevéske kockázat mellett megsokszorozhatnám a bevételem és így nagyon sokat kereshetnék. Ezt így reálisan meg lehet csinálni? És ha igen, hogy? Tudom, hogy sok átverés van ebben a témában de ha van ami nem átverés akkor azt meglehet csinálni?

2020. jún. 26. 00:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem a brexitet tudtam előre hanem hogy ha ők kilépnek esni fog és esett is. A csődbe menő cégek részvényei gondolom mehetnek fel és le is. Inkább le de a felfelét se tartom kizártnak. Szerintem esni fog a font ha fogadnom kéne. Visszatérve a brexitre nem tudom, hogy pontosan, hogy volt de miután kijelentették a kilépést biztos volt a zuhanás. ilyenre gondolok, hogy van egy népszavazás vagy akármi ami egyértelműen pánikhangulat szinte biztosan esni fog és akkor fogadok 99% a nyerés akkor. Pl a brexitnél mikor megszavazták ott csak eshetett rövid távon nem nőhetett egy ilyen hülye döntés után, ilyenekben bíznék. Az, hogy egy cég ami zuhan lefele tovább zuhan az túl necces.
2020. jún. 27. 12:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Oké, akkor elmondom Neked, hogy ez hogy zajlik:

Vasárnap népszavazás, nem tudod az eredményét előre, mert mint írtam rendkívül szoros volt és még a szakembereket is meglepte.

Nos, este összeszámolják a szavazatokat, majd úgy éjfél környékén kiderül a végeredmény - már ha nem kell újrszámolni, stb.

Reggel, TŐZSDENYITÁS ELŐTT !! az emberek elkezdik beadni az eladási ajánlatokat - aki eddig fontban tartotta a pénzét, az igyekszik nagyon gyorsan a legkisebb veszteséggel eladni, megszabadulni tőle. Mivel mindenki hirtelen elad, hatalmasat esik az árfolyam. Tegyük fel, Te tudtad előre és elkezded shortolni: Ahhoz, hogy shortold, be kell adni egy megbízást: mondjuk 450-es fontnál beadod 440-re. Igenám, de átszáguld rajtad a tőzsde és mondjuk 430-on nyit és máris nem teljesült a megbízásod, tehát nem tudsz shortolni.


Tegyük fel, hogy a szavazás előtt kezded el shortolni napon túl (amit nem is mindenhol engednek, főleg nem tőkeáttéttel) pénteken.

Ekkor azt kockáztatod, hogy ha mégsem lépnek ki, akkor viszont baromira elszáll pluszban az árfolyam és hatalmasat buksz.


És még egyszer mondom: ilyenkor tizedmásodpercek vannak - nincs olyan, hogy előre tudtad.


UTÓLAG KÖNNYŰ LÁTNI AZ ÖSSZEFÜGGÉST, de előre megjósolni nem lehet.

MINDIG VAN KOCKÁZAT, nem kevés.



"Szerintem esni fog a font ha fogadnom kéne"

Szerintem meg nem... Így aztán 50-50 % :-) De ha mégis esik, akkor csak nagyon kicsit és visszapattan. Véleményem szerint már rég be van árazva...

2020. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
De miert pont te tudnad biztosan? A tobbi balek nem tudja, hogy esni fog? Ha ok is tudjak, akkor mar bearazodott. Nyilvan vannak helyzetek, ahol szinte biztosan lehet egy kis penzt nyerni (arbitrazs). Ezt keresi sok hedge fund. Te hogy fogsz veluk versenyezni? HFT? Mit tudhatsz te (vagy en), amit ok nem? Vannak fideszes haverjaid? Csak az erzeseidre spekulalnal (biztosan esni fog... ki mondja, hogy biztosan?), nagy tokeattetellel. Nem tunik jo otletnek. Buy & hold.
2020. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok el nekem, hogy szerintetek akkor létezik e olyan helyzet amikor szinte biztosan lehet tudni és ezzel kaszálni vagy felejtse el az ember? Akkor mi az amivel érdemes a tőzsdén próbálkozni? Mert a biztonságos részvények azok sosem adnak nagy hasznot. Nekem sem tűnik jó ötletnek amit írtam de a többi módon meg nem lehet nagyot nyerni vagy ha igen mivel lehet ami biztosabb? Esetleg mekkora pénzzel mit érdemes és mit nem?
2020. jún. 27. 15:30
 15/17 anonim ***** válasza:
ne itt kérj tanácsot, ahol a legtöbb válaszadó is keveri a tőzsdét a forex kereskedéssel
2020. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15-ös, hogy jön ide a Forex? :-)

Nézd csak, mit írt a kérdező?

"Nem a tőzsdézést képzelem el fő profilként "


Szó sem volt Forex kereskedésről - éppen Te kevered bele :-)

2020. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
sehogy nem jön ide szerintem sem. nem kevertem bele semmit - a kérdező sem--- a válaszadók beszéltek állandóan devizakereskedésről, font shortolásról stb.
2020. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!