Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha csinálok egy egyéni vállalk...

Ha csinálok egy egyéni vállalkozást (villanyszerelő), de mondjuk nincs belőle bevételem, vagy kevés akkor azt elfogadják, mint gyakorlat?

Figyelt kérdés
Most fejezem be a villszer. sulit (mellette egyetemen tanulok) és később meg akarom csinálni az érintésvédelmi sulit, ami 3év gyakorlathoz kötött, mint erősáramú villanyszerelő. A kérdés, hogy az egyéni vállalkozással telnek-e az évek?

2020. júl. 6. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

"A kérdés, hogy az egyéni vállalkozással telnek-e az évek?"


Az évek mindig telnek... :-)

Nem tudom, pontosan mire vonatkozik a kérdésed, mihez kellenek az évek, de azt tudom, hogy még ha nappalira is jársz egyetemen,és elindítod az egyéni vállalkozást, akkor KATA adózásban min havi 25 ezer ft-ot kell fizetned, tételes adózásnál pedig fizetni a könyvelőt vagy ha nincs könyvelőd, akkor adóbevallási határidőket figyelni, stb. Ha főállás, akkor kb havi 80 ezer ft fizetendő: minimálbér utáni adók, járulékok, stb.


Javaslom, hogy előbb dolgozz mester mellett, tanuld ki a dolgokat és csak utána indíts vállalkozást: iskolából kiesve aligha fogod tudni a szakma

csínját-bínját.

Bár ahogy néhány mai "mestert" elnézek, lehet, hogy ott sem... :-(

2020. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, pontosan mire vonatkozik a kérdésed, mihez kellenek az évek"

Nos, olvasni valóban tudni kell:

"meg akarom csinálni az érintésvédelmi sulit, ami 3 év gyakorlathoz kötött"

2020. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es, hozzászólásoddal "sokat" segítettél a kérdezőnek.

Most, hogy ilyen jól megy a mások kigúnyolása, talán azt is elmondhatnád, hogy ha - mint írta a kérdező, hogy nincs belőle bevétele - akkor mégis hogy "lesz" gyakorlata.

Talán esetleg még a kérdést is megválaszolhatnád...

2020. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lényeg itt most arra irányul, hogy 3 év egyéni vállalkozással (még ha kevés is a belőle befolyt bevétel), azaz csak befizetem a járulékokat, hogy legyen nyoma és eltelik 3 év, azt elfogadják-e gyakorlatnak/tapasztalatnak?
2020. júl. 24. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt most nem jó helyen kérdezed...

Szemmel láthatólag itt nem nagyon tudunk válaszolni rá - inkább az érintésvédelmi sulit kellene megkérdezni, ahová kell a gyakorlat.

2020. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"2-es, hozzászólásoddal "sokat" segítettél a kérdezőnek."

Nos, ha nem vetted volna észre, a megjegyzésemmel nem neki kívántam segíteni, az neked szólt.


"Talán esetleg még a kérdést is megválaszolhatnád..."

Az nem egyértelmű mindenkinek, hogy amit felvetett, az megfelelő?


Nekem viszont nem tetszik, azért nem foglaltam állást. Hátha jön egy jobb ötlet. Az "érintésvédelmi suli" az bármelyik OKJ képzéssel foglalkozó intézmény, és nekik csak az a lényeg, hogy eléggé fegyvernek látsszon a tárgy.

Miért nem tetszik? Azért, mert ezt kár elkapkodni. Nagyon sok hülye felülvizsgálóval találkozni. Az érintésvédelmet jól tudni (a precíz alapfogalom az "érteni", de persze egy csomó száraz előírás is van, amelyekre meg emlékezni kell) az elmélet és gyakorlat egyvelege. A villanyszerelő suli az nem gyakorlat. Az egyetem meg e szempontból nem elmélet, az igen keveset ad ebből a témakörből. Az ember örül, ha bármit elfogadnak szakmai gyakorlatként, na de a nullát...


Egyébként, Kérdező, praktikus mind a hármat megcsinálni, ÉV, EBF és VV. Ezek sok szempontból együtt járnak. Például én azért kezdtem el felturbózni magamat a túlfeszültségvédelemre (is, mert volt ugyan VV-m, de régebbi) a 90-esekben, mert zavart az, hogy érintésvédelmi felülvizsgálóként látom, hogy valami a védővezetőhöz van kötve, de nem tudom, mi az, és lehet-e azt oda csatolni.

2020. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az EV mint gyakorlat, pláne, ha inaktív nem lesz jó. Itt felügyelt munka kellene, tehát vagy alkalmazotti viszony, vagy ha saját cég, akkor meg folyamatos kimutatható tényleges munkák.
2020. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!