Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Őstermelő vagy egyéni vállalko...

Őstermelő vagy egyéni vállalkozó forma éri meg?

Figyelt kérdés
Saját terményeket szeretnék piacon értékesíteni, melyikkel járok jobban? Havi szinten nem nagyon lépném túl a 100e bevételt. Egy sima könyvelő tud nekem tanácsot adni vagy kifejezetten olyat kell keresni aki ezekben járatos?

2020. júl. 10. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Sima könyvelő is tud tanácsot adni ebben, ez egy viszonylag alap kérdés, persze törekedj azért arra, hogy sikerüljön jót találnod. Könyvelővel beszélj inkább, mert ő minden részletre ki fog térni, ami számíthat.
2020. júl. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Fontos néhány dolgot tudni, mielőtt könyvelőhöz mész:

- az őstermelői dologról a falugazdász tud tájékoztatást adni, én annyit tudok, hogy évi 600 ezer ft-ig adómentes csak, permetezési naplót kell vezetni, stb - szóval van jó néhány szabály.


Egyéni vállalkozóként - ha nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod - akkor viszont nagyon sokat kell adózni - min havi 50 ezer ft-ot - az úgy nem nagyon érné meg Neked, mivel gondolom nem egész évben lenne a havi 100 ezer bevétel - bár az egyéni vállalkozást lehet szüneteltetni is.

2020. júl. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Kifejezetten gazdáknak könyvelek, én is alátámasztom az előttem írót, nem lenne érdemes ekkora bevétellel egyéni vállalkozóként működni. Az őstermelőinél a 600 ezer forint az a határ,ami alatt nem köteles bevétellel elszámolni az érintett. Fontos azt is tudni, hogy kezdő tevékenység lenne-e? Sok a szabály,amit be kell tartani, a vezetni való dokumentum is sok, de ebben szinte bármelyik könyvelő tud segíteni. Nem sok olyan van,akinek ne lenne legalább egy őstermelő ügyfele.
2020. júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!