Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetnék én a pizzéria vagy...

Lehetnék én a pizzéria vagy bisztró szakácsa egyéni vállalkozás formájában szakács végzettség nélkül, de vendéglátós egyetemi végzettség mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyéni vállalkozási formában egy kisebb pizzériát, street food helyet vagy bisztrót indítani. Egyetemi felsőfokú végzettségem van turizmus-vendéglátásból. Én lennék a szakács vagy pizza sütő, de nem rendelkezem ilyen végzettséggel. Ebben az esetben lehetek én a szakácsa az egyéni vállalkozásomnak, vagy szükséges egy szakács végzettség?

#vállalkozás #Egyéni vállalkozás indítás #Szakács végzettség nélkül #Nincs Szakács végzettségem #Lehetséges szakács végzettség nélkül?
2020. júl. 22. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Én például vegyész végzettséggel hiába értek a kémiához, középiskolában nem taníthatnám a kémiát. Tanári végzettség hiányában. Egyetemen viszont már igen.
2020. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a végzettség nem jogosít fel szakács munkakörre, ha jól tudom. Esetleg, ha volt az egyetemen szakács modulod gyakorlattal, akkor ezt megpróbálhatod valahogy OKJ végzettséggé konvertálni. (nem hiszem, hogy menne..)


Egyébként az EV nem is biztos, h a legjobb vállalkozási forma erre, de ez már más kérdés.

2020. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!