Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy mesébe illő, nagyon...

Van egy mesébe illő, nagyon jól menő vállalkozásom, amit 2 éve alapítottam. Hogyan tudnék tőkéhez jutni? Befektetőt nem igazán szeretnék, inkább hitel érdekelne vagy más megoldás. Részletek lent.

Figyelt kérdés

2 éve alapítottam egy egyéni vállalkozást kb. 600.000 Ft induló tőkéből. Azóta már 15 milliós bevétel (kb 10 millió a profit) jött össze és roham tempóban fejlődik tovább az egész. Egy ideje már viszont az a tapasztalatom, hogy a tőke hiány miatt megrekedtünk.


Tehát itt van ez a bomba vállalkozás, amihez csak pénz kéne, hogy még sikeresebb legyen és kinőhesse magát. 3-5 millióval már egészen jól állnék, persze többet is belefektetnék szívesen, ha lenne pénz rá, ötletből nincs hiány.


Az volna a kérdésem, hogy ki mit ajánlana tőke szerzéshez? Befektetőt nem igazán szeretnék, mert minden amit elértem az saját ötlet, kreativitás és rengeteg kitartó munka, ezért nem szívesen tennék a nyakamra egy befektetőt csak mert pénze van és aki akár bele is szólna a dolgok folyásába.


Hitel érdekelne, de úgy tudom egyéni vállalkozásként nehéz kapni... Hitellel kapcsolatban az még a probléma, hogy sok a különböző konstrukció, amiket igazán nincs időm átmérlegelni, hogy jó döntést hozzak, mert jelenleg is "végtelen" feladat vár a vállalkozással kapcsolatban. Esetleg hol találhatnék olyan megbízható szakembert, akit ha megfizetek, megkeresi a számomra a legjobb lehetőséget? Vagy ilyen helyzetben inkább bízzam ezt is magamra, az a biztos?


Bármilyen más megoldás is érdekelne, kifejezetten nyitott vagyok a nem megszokott megoldásokra is akár, ha azok működőképesek. Kockázatot is hajlandó vagyok vállalni, mert ez tényleg működik és hatalmas jövő áll előtte, amit nem szeretnék holmi pénzhiány miatt bebukni.


köszönök minden segítő választ!



2020. aug. 4. 15:26
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%

Menj be pár bankba és érdeklődj a céges lehetőségekről! A legtöbb banknál vannak direkt a KKV szektor részére szólón hiteltermékek.

(Elsőként a számlavezető banknál érdemes kezdeni.)

2020. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire jól megy a vallalkozas, akkor nem lesz kérdés hohy kapsz e hitelt.
2020. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy kapnék hitelt, hiszen elég jók a számok. Viszont szeretném, ha a legjobb lehetőséget találhatnám meg, amivel később sem lesz baj. Nem igazán értek a hitelekhez, mert gyerekkoromban ebbe roskadtak bele a szüleim, ezért sosem voltam nyitott rá és a mai napig hülyeségnek tartom hitelből kocsit venni pl. ami később is csak vinni fogja majd a pénzt, nem többet hozni. Úgyis mondhatnám, hogy kiadásba nem fektetünk.


Viszont vállalkozásra hitelt felvenni, ami befektetés, az teljesen más. Van esetleg olyan pénzügyi szakember, aki tanácsokat tudna adni, melyik a megfelelő hitel a számomra?

2020. aug. 4. 15:58
 4/38 A kérdező kommentje:
Vagy pénzügyi oldal, ami ezzel foglalkozik.
2020. aug. 4. 15:59
 5/38 anonim ***** válasza:
93%

Ha van 10millió profitod, akkor forgasd vissza azt.

Ha eddig mindet elköltötted, akkor költsél ezentúl kevesebbet és akkor lesz mit befektetned.

2020. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
Na de a profitot normális vállalkozás nem éli fel, hanem befekteti...
2020. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
A 10 millió profit nem egyben egyszerre szállt az ölembe... Amit csak tudtam visszaforgattam, ezért tudott már így is ekkorára nőni, viszont több kell ennél. Egyszerre kellene min. 3-5 milliót beletenni. Mint írtam 600.000 Ft-tal indult az egész, ennek érzem a mai napig a hátrányát. A kiadásaimat már átnéztem és lefaragtam ahol tudtam. Egyébként ennek meg semmi köze a kérdésemhez.
2020. aug. 4. 16:10
 8/38 anonim ***** válasza:
86%

No igen, nekem is ez a problémám, hogy 10 milliós profitnál azért már nem kellene, hogy problémát okozzon 3 millió ft.


Óva intelek tőle, hogy úgy járj, mint némely vállalkozás, amelyik túl nagyot lépett és ez lett a veszte, ebbe bukott bele.

2020. aug. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Azért 600.000 Ft-tal kezdtem, mert ennyim volt összesen, szegény családból jövök, rokonoknak sincs semmijük, jó ha nem éheznek. Én csak álmodtam egy nagyot és bejött, de nem tudok a tőke hiányon átugrani külső segítség nélkül.
2020. aug. 4. 16:12
 10/38 A kérdező kommentje:
Ne menjünk el abba az irányba kérem, hogy 10 millióból ezt meg lehet oldani, hiszen én látom a részleteket és nem ilyen egyszerű, mint ahogy olvasni lehet az írásomból. 10 millió profit nagyon jól hangzik, de oszd el 2 évvel, ez idő alatt jött ugyanis össze, nem egyszerre, hogy azt utána egyben vissza is tudjam fektetni. Ha valaki valóban vállalkozói szemmel nézi ezt, akkor a 2 év alatt a 10 millió az nem is kiugróan jó, a sztoriban a nagy durranás, hogy az egész 600.000-rel indult. Ez az amiből lehet látni, hogy itt bizony óriási érdeklődés van valami iránt. A részleteket azért osztottam meg, hogy legyen egy komolysága a kérdésnek, mert olvastam már pár hasonló kérdést itt és rendre kioktató jellegű válaszok érkeztek, amik nem is voltak kapcsolatban a kiírt kérdéssel.
2020. aug. 4. 16:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!