Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell elkezdeni egy...

Hogyan kell elkezdeni egy saját vállakozást?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mire gondolsz? A tervezésre, magára az alapítás menetére, vagy hogy hogy indítsd be? Ezekről mind könyveket lehetne írni (meg is tették egyébként).
2020. szept. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tervezésre.
2020. szept. 11. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Fel kell mérned a piaci igényeket, versenytársakat, csinálj swot elemzést, nézd meg a konkurencia termékeit/szolgáltatásait, árait, stb.
2020. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vállalkozni akkor kezdj, ha valamit csinálsz már egy ideje, ismered a szakmát, vagy a piacot. Tudod kik a versenytársak, tudod mik a beszerzési csatornák, vannak potenciális megrendelőid, stb.


Ha ez megvan, akkor kell elkezdeni vállalkozni.

2020. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
És még véletlenül se jusson eszedbe kapásból céget (pl. Kft-t) indítani! Jó, persze vannak kivételek, amit másképp nem lehet, ami amikor csak lehet KATA-ban dogozz.
2020. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ne legyünk már ennyire csőlátásúak, hogy gondolkozás nélkül mindenkinek a katát ajánljuk.
2020. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor írd le, hogy milyen esetekben nem jó a KATA. Én is írtam, hogy vannak kivételek, mondjuk kereskedelem, de ha valaki mondjuk bármilyen "mester" ember, és nincsenek alkalmazottai (ahogyan egy kezdő vállalkozónak jellemzően nincsenek), akkor KATA. Nem?
2020. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt van például a saját példám: katával megfizetnék évi 300 ezer forint adót, plusz 50 ezer iparűzésit. Ellenben úgy, hogy szja szerint adózok és a nyereségemet visszaforgatom a cégbe, így az éves teljes adóm megáll kb 30 ezerből. De ez csak egy példa, rengeteget tudnék még mondani. Pl egy klímásnál elég hamar betelik a kata keret, mivel egy szerelés, aminek 50 ezer a munkadíja, ő 250-300 ezret számláz ki alsóhangon a gép miatt. De sokat tudnék még ilyet mondani.

Jó dolog a kata, én nem azt mondtam. Csak annyit, hogy ne ajánljuk fejetlenül mindenkinek, mert nem lehet ennyi információ birtokában biztosan megmondani, hogy neki az lenne a legjobb.

(nem kötözködni akarok, azért is írom zárójelbe, de nem látom a kommented, ahol írtad volna, hogy vannak kivételek, mint pl a kereskedelem).

2020. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak annyit írtam, hogy "vannak kivételek". Ahogy én értelmezem, akkor éri meg a KATA, ha nem értékesítesz tovább semmit. Biztos van még más eset is, pl. ha van több alkalmazott, akkor sem éri meg, de sok olyan eset van, amikor valamit tovább értékesítesz, akár kereskedelem, akár klíma szerelő, meg sok más is, amikor a bevételed nagy része nem haszon. Akkor nem jó a KATA. Ha viszont nincs jelentős költséged, és a bevételed nagy része haszon is, akkor megéri. Pl. mindenféle szerelő, festő, burkoló... aki egyedül dolgozik.
2020. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!