Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mégis mennyi idő után nyithato...

Mégis mennyi idő után nyithatok vállalkozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdtem egy villanyszerelő képzést és arra lennék kíváncsi, hogy mindenképp kell a mestervizsga a vállalkozás indításához? Azt olvastam hogy öt év szakmai tapasztalat után lehet mestervizsgát tenni. Az nagyon szomorú lenne mert pár éven belül tervbe van egy vállalkozás


2020. szept. 29. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
A frászt se kell hozzá. Mestervizsga max akkor kell ha tanulókat akarsz fogadni külső gyakorlatra. Ha akarod már holnap bemehetsz elkezdeni intézni a vállalkozásod megalapítását.
2020. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy is ha elvégezted a képzést utána.
2020. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez mindenféle szakmával így van?
2020. szept. 29. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Épeszű ember nem indít vállalkozást az iskolából kiesve - ptt ugyanis az életre, gyakorlatra nem tanítanak meg, hanem előbb elmegy, szerez egy kis gyakorlatot egy JÓ mester mellett és utána indít vállalkozást.


Kérdező, ha suli után min. 1-2 évet dolgozol még vki mellett, akkor utána már érdemes vállalkozást indítani.

De ne feledd el, akkor már a munkát is neked Neked kell felhajtanod - az adót viszont akkor is fizetni kell, ha nincs meló.

2020. szept. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szakmai végzettséggel indíthatsz vállalkozást, vagy akkor, ha alkalmazol főállásban olyan alkalmazottat akinek van ilyen végzettsége.

Mestervizsga nem kell a vállalkozáshoz.


Azonban egy OKJ tanfolyam nem fog olyan tudást adni, ami elegendő lenne egy saját vállalkozás működéséhez. Érdemes először alkalmazottként dolgozni pár évet, és utána vállalkozni.


Gondolj bele, vállalkozóként felelősséggel tartozol a munkádért. Ha elrontasz valamit, mert még gyakorlatlan vagy és leég a ház, nem csak te mész csődbe, de az egész életed is romba dőlhet...

2020. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mint írtam pár éven belül szeretnék vállalkozást indítani. Először legyen meg a képzés. A képzés ideje alatt is ebben fogok dolgozni és miután végeztem még maradok egy-két évet mint alkalmazott, hogy lássak sokmindent
2020. szept. 30. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!