Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes videó vágással foglalk...

Hallod!? kérdése:

Érdemes videó vágással foglalkozni a közel jövőben? Mennyire jövedelmező illetve mennyire térül meg ez a befektetés?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül youtube csatornára gondolok...

Esküvők és egyéb rendezvényeken való drónnal készített videókat össze vágni stb...

Nulla tapasztalattal , viszont látok benne fantáziát csak nem tudom érdemes e belevágni( van e még jövője,a piac mennyire telített?).Nem olyan kis befektetés ami azért a hobbi szintet felül múlja ezért ez a kérdés...



2020. okt. 3. 14:11
A kérdező szavazást indított:
Érdemes, jó videókat készítesz megtérül
Nem érdemes , sokan csinálják ezért nincs benne pénz
15 szavazat
 1/8 anonim válasza:
100%

Pont a legjobb időben akarsz belevágni a rendezvény- és esküvői videózásba. :) Egy jó darabig nem nagyon lesz igény egyikre sem. Amúgy bármibe érdemes belevágnod, amiről úgy érzed, hogy szívesen csinálnád, vagy úgy gondolod, hogy van érzéked hozzá. Viszont számolj azzal, hogy azért ez egy komoly szakma, amit az igazi szakemberek évekig tanulnak, és még a már 20-30 éve a szakmában dolgozó veteránok is találkoznak néha izzasztó helyzetekkel. Folyamatosan fejlődni kell, tartani a lépést a technikával, a trendekkel, különben lemaradsz, mint a borravaló. :)


Tapasztalat nélkül nem nagyon érdemes egyből komolyan belevágni ebbe. Nyugodtan kezdj el kísérletezni, menj el rendezvényekre, drónozgass, videózgass, de azért ne hagyd ott miatta egyből a biztos helyedet és alapíts egyből videóscéget! :) Ha megszerezted a rutint, megvan az elmélet és a gyakorlat, akkor pár év múlva bele lehet kezdeni egy vállalkozásba, de tapasztalat nélkül nem fog menni, mert nem fogsz jó videókat csinálni, és nem fognak hívni. Főleg, hogy a rendezvényvideózás egyáltalán nem csak abból áll, hogy drónfelvételeket egymás mögé dobálsz, teszel alá valami zenét, azt csókolom... Szükséged lesz azért egy valamire való gépparkra, minimum egy DSLR kamerára, különböző objektívekre, statívra, mikrofonokra, mindenféle kábelekre, adóvevőkre, kiegészítőkre, lámpákra, stb, stb... Tehát így nem lehet kimenni úgy egy rendezvényre például, hogy nem viszünk semmiféle lámpát vagy derítést, "majd úgyis lesz ott valami". :D Sajnos sokan megcsinálják ezt, na ők a szakmát felhígító, igénytelen, "mi 20 ezerért megcsináljuk, tesó"-féle kontár alakok... Na akarj te is olyan lenni! :)

2020. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem fog csoda történni azzal ha megvásárolom a kellékeket hozzá és a tudásom sem lesz több 🙂 de hosszú távú célként gondoltam erre ami némi foglalkozással előrelendíthetné ezt a dolgot...nem hagynám ott a munkahelyem ilyen bizonytalan dologért majd ha kiforrná magát... tehát egyelőre csak feltérképezném a terepet , kinek mi a véleménye erről 😉🙂

plusz érdekel a téma nagyon is ! 🙂

2020. okt. 3. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:

amit megtanulsz, azzal gazdagabb leszel. megtanulni mindenképp érdemes nagyon sok mindent. a videó vágás is ilyen. hogy meg is tudsz-e élni a tudásodból, az már egy teljesen más történet. ez két tényezőből áll össze. az egyik, hogy mennyire vagy képes demonstrálni a tudásod pl. egy állásinterjún, reklámban vagy egyéb olyan helyen, ahol döntenek róla, hogy téged alkalmazzanak-e, illetve, hogy mennyire vagy képes megkérni az árát a tudásodnak és elérni, hogy azt ki is fizessék. szóval a tudás egy dolog, de az üzlethez is érteni kell, hogy olyan áron dolgozz, amiért megéri, meg is találd azokat az ügyfeleket, akik tudnak és akrnak is fizetni érte annyit.


a videós piacon is egyre nagyobb a tolongás, de maga a piac is növekszik, így talán még nem annyira telített, mint a fotózás, ahol már régóta egyre nehezebb érvényesülni. ott sem lehetetlen, de egyre nehezebb. a videózásnak is ez a jövője, csak talán lassabban jut ugyanoda.

2020. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
én a youtubehoz keresnék már kb.egy éve vkit és fizetnék fizettem vna is aki segit de sehol senkit sem találok. Tehát ha vhol nincs reklám elérhetoség hiába. Én Hajdu Bihari vagyok , te
2020. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem egy Adobe Premiere Pro illetve egy Adobe After Effects tanfolyamot. Igazándiból nem bánom, mert fejlesztettem magam, de nem látom azt, hogy nagyon szükség lenne az iylen szolgáltatásokra, lehet a vírus miatt van így jelenleg. De az kizárt, hogy ebből megtudjak élni.
2020. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 az, hogy te nem tudsz megélni belőle nem feltétlenül a piac hibája, lehet, hogy csak rossz helyen, rosszul, vagy nem elég aktívan keresel/kínálsz. összetett és sok tényezős egyenlet, hogy a tudásodból mennyire/hogyan sikerül megélni és ha nem megy, az nem feltétlenül annak a jele, hogy nem lehet, jó eséllyel csak nem jól próbálkozol. hogy nem lehetséges, azt legfeljebb azután lehet kijelenteni, hogy már minden létező lehetőséget, módszert kipróbáltál és egyik sem működött - de még akkor sem biztos, hogy tényleg mindent megtettél és tényleg mindent jól csináltál. érdemes a saját próbálkozásaidat kielemezni, felülvizsgálni, utána olvasni, hogyan érdemes különféle szolgáltatásokat hirdetni, stb.
2020. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Alapesetben egyet is értenék veled. Viszont most tényleg döglődik minden.

Nagyon rossz a helyzet, komoly szakemberek akiknek ez a fő profiljuk azok is döglődnek, látom, hogy nincs nekik munkájuk. Nem ez az elsődleges most a vállalkozásoknak, hogy videót készítessenek. Ha pedig tényleg komolyan akarod ezt csinálni akkor elég komoly lóvét kell a felszerelésbe belefektetni, és akkor még nem is beszéltem a tanulásról, évek mire arra szintre eljutsz, hogy egyáltalán profi szakembernek mondhasd magad.

2020. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem túl rózsás a helyzet napjainkban , bár ez is le fog csengeni remélhetőleg hamarosan aztán kb. 1 év és újra virágzik a gazdaság . Legalább is nekem ez a meglátásom
2020. okt. 29. 21:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!