Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás megszünteté...

Egyéni vállalkozás megszüntetése után mennyi idő után lehetek újra egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy akár rögtön is? Jelenleg nem (és két éven belüli időn belül sem) KATA-s vagyok, viszont az újraindítás után lehet hogy rögtön, vagy egy hónap múlva KATA-s lennék.

2020. okt. 6. 21:48
 1/8 A kérdező kommentje:
+ ugyanazokból a tevékenységi körökből is felvennék majd újra párat, amelyek eddig is voltak, de gondolom ez sem probléma?
2020. okt. 6. 21:54
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Minek megszüntetni? Szüneteltetni is lehet
2020. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akár már másnap lehetsz újra vállalkozó. Akár kezdettől fogva is lehetsz katás, de bármelyik hónap elsejétől egyébként. Tevékenységi körből azt vehetsz fel, amire jogosult vagy, nem releváns, hogy egy egyéni vállalkozásodban már volt korábban.

Amúgy tényleg csak kíváncsiságból, miért akarod megszüntetni, ha utána újraindítod?

2020. okt. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3:

Köszi a választ! Technikai oka van, sajnos csak ilyen formában megoldható. Pályázathoz van köze.

2020. okt. 7. 00:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És biztos, hogy jó lesz? Mert jópár pályázat feltételei között szerepel, hogy az elmúlt 1-2 évben nem lehetsz vállalkozó. Ha nincs ilyen, akkor semmi gond, hajrá :)
2020. okt. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xswerdy ***** válasza:
egyéni vállalkozást nyithatsz másnap, de KATAs nem lehetsz rögtön, ha KATAs voltál.
2020. okt. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írta, hogy az elmúlt két évben nem volt katás.
2020. okt. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, küldtem a pozitív értékeléseket!


#5: Ennél nincs semmi ilyesmi :)

2020. okt. 8. 02:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!