Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri megszüntetni a vállalko...

Megéri megszüntetni a vállalkozást vagy elég szüneteltetni?

Figyelt kérdés

Foglalkoztam egy adott tevékenységgel egy rövidebb ideig (1,5 év), mint egyéni vállalkozó, de nem jövedelmező. Ebből kifolyólag most ezt a tevékenységet befejezem és jelentkeztem egy több éves képzésre, amivel később, ha már rendelkezek számottevő tapasztalattal és néhány alap eszközzel (összesen a képzés, a tapasztalat szerzés és az alap felszerelés beszerzésével együtt számításaim szerint kb 5-8 év múlva) újra tudok majd vállalkozni.

A kérdésem az lenne, hogy hosszabb időre, 5-8 évre megéri megszüntetni az egyéni vállalkozást vagy elegendő szüneteltetni és majd bővíteni a tevékenységi köröket?



2020. okt. 8. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Mivel max 2 évig lehet szüneteltetni, utána automatikusan törlésre kerül, ezért jobban jársz ha már most megszünteted inkább magad.
2020. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyszerű és értelemszerű, köszönöm a választ.
2020. okt. 8. 11:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi a több éves képzés? Mert ha nappali felsőoktatás, akkor én nem is szüneteltetném...
2020. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Levelező felsőoktatás, önfenntartó vagyok, így mellette dolgozni fogok, mint alkalmazott.

Egyébként miért, miben tér el a nappali felsőoktatás a levelezőtől vagy egy OKJ-s képzéstől?

2020. okt. 8. 11:48
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Nappalis jogviszonynál járulékmentes vagy, ha nincs kivéted, illetve a katából elég a csökkentettet fizetni. Levelező vagy esti képzésnél ez nem opció.
2020. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
#3 - ha 5-8 éves távlatról beszélünk, én akkor is megszüntetném, tudod ki a franc akarná havonta beadni a bevallásokat egy nem is működő vállalkozásnak.
2020. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6, azért nem olyan rossz, ha csereébe azért az egy bevallásért nulla befizetés mellett táppénz jár a minimálbér után...
2020. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Erre valóban nem gondoltam, én nem használok táppénzt soha, ezért fel sem merült ez bennem.

Nyilván mindenki döntse el maga, én biztosan nem tartanám fenn a vállalkozásomat, ha csak 5 év múlva kell legközelebb.

2020. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7# de ha nappali jogviszonya van valakinek, akkor
2020. okt. 8. 17:41
 10/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, véletlenül küldtem el.

Tehát 7# ha valakinek nappali hallgatói/tanulói jogviszonya van, akkor jogosult minden ellátásra. Mintha ő maga/a munkáltatója fizetné a TB-t.

A nyugdíja pedig ugyanúgy nem lesz számolva, hisz azt bevétel alapján könyvelik.

Ez alapján felesleges a havi bevallás.

2020. okt. 8. 17:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!