Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bunkó húzás ez tőlem?

Bunkó húzás ez tőlem?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozáshoz kerestem partnert még a tervezési fázisban. Találtam is egyet,mintadarabot is kaptam de aztán az ígért árajánlat elmaradt és én sem kerestem ezek után a lehetséges partnercéget. Előre láthatólag az indulásom még hónapokkal később lesz. Érdemes keresni őket még most és mondani a csúszást vagy ráér a hivatalos indulási időpont tudatában?


Bunkó dolog ha a mintadarabok után nem kerestem eddig őket,tekintve hogy fixálni még nem tudom velük a gyártás részleteit? Nem szeretnék komolytalannak tűnni de ugyanakkor pedig fűt-fát sem akarok ígérni előre.



2020. okt. 13. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"mintadarabot is kaptam "


Kifizetted a mintadarabbal kapcsolatos költségeket vagy legalább tisztáztátok, milyen feltételek mellett gyártják le?


Ha megfelel a mintadarab, mindenképpen korrektebb lenne tovább vinni a fonalat éls közölni, hogy mi a helyzet?

Az üzleti életben a korrektség elég fontos - már legalábbis, ha jól akarod csinálni, nem linkeskedve, stb (nem rád értettem, csak általánosságban, hogy elválallnak valamit, aztán eltűnik, mint szürke szamár a ködben)

2020. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem fizettem ki hiszen ez nem lett tisztázva, felajánlották hogy legyártanak egy mintadarabot és majd azután megállapítják ők az árat.


A darab megérkezett,az árajánlat nem csupán egy üzenet hogy majd jelentkeznek az észrevételekkel kapcsolatosan mivel számomra ez most még csak másodlagos hiszen még csak tervezgetem a vállalkozás indítását amit velük is közöltem, ezért én önként nem hívtam őket.


Kicsit kellemetlenül érzem magam a helyzet miatt,nem tudom hogy akkor ebben az esetben bunkónak számít-e ha csak akkor jelzek mikor már én magam is rendelkezem a vállalkozói papírokkal és indulhat a gyártás...

2020. okt. 13. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció. A vállalkozásod sikerének titka lesz. Gyakorold. Ne velünk. VELÜK! (egy vállalkozó, aki fel mer venni a telefont)
2020. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem alkalmas mindenki vállalkozónak - mert pl. nem tud mit kezdeni a bizonytalan helyzetekkel.


Kérdező, ha már legyártották a mintadarabot, Te meg vacilálsz, akkor ne lepődj meg, ha egyszer csak felbukkan a terméked a piacon - Nélküled.


"A darab megérkezett,az árajánlat nem csupán egy üzenet hogy majd jelentkeznek az észrevételekkel kapcsolatosan"


Szóval kaptál valamit ingyen és még annyi fáradságot sem veszel, hogy megköszönd és megkérdezd, mennyibe kerül vagy mik az észrevételek?

Az a minimum, hogy rákérdezek: milyen problémákkal találkoztak a gyártás folyamán?

Ne mááár... Ez így nagyon nem frankó, még akkor sem, ha csak tervezed az indítást.

2020. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!