Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATÁ-s egyéni vállalkózónak...

KATÁ-s egyéni vállalkózónak van valami kedvezmény / támogatás vagy egyéb könnyítési lehetőség?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésemet kifejtve; ha szeretnék katás adózásba kezdeni egyéni vállalkozóként, van valami támogatás vagy kedvezmény, amit igénybe lehet venni? Hallottam ilyesmit másoknál, de pontos információt nem kaptam erről. Google a barátom, de most haragudott rám vagy nem tudom, mert ott sem találtam érdemi segítséget. Hallottam valami olyat, hogy van valami támogatás, aminél fizetik a KATA költségét, viszont 1 évig nem lehet szüneteltetni meg abbahagyni. Tudtok erről és az ehhez hasonló lehetőségekről valami bővebb infót? Köszönöm szépen!

2020. okt. 18. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Munkaügyi központnak van vállalkozóvá válási támogatása, de ehhez min. 1 hónapja regisztrált munkanélkülinek kell lenni, pályázni, életképes válallkozási ötlettel előállni és ha úgy ítélik meg, hogy lenne esélyed, akkor megkaphatod a pénzt, de utána komoly feltételek vannak, X ideig működtetni kell a vállakozást - önerőből is- stb.
2020. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kata adózás a kedvezmény
2020. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Alapvetően a vállalkozás ötlet már meg van és működik is, mert bejelentett munka mellett csinálom régóta papír nélkül és most ért arra a szintre, hogy a bejelentett munkám már nem fér bele emellé, ezért szeretnék átállni teljes időben a saját tevékenységemre és mondták, hogy felmondás után ne egyből a KATÁ-t váltsam ki, hanem előbb munkanélkülire menjek és utána KATA, mert akkor van támogatás, de bővebb infót arról nem kaptam. Köszönöm a válaszod, ezzel is sokat segítettél.
2020. okt. 18. 12:51
 4/10 Bak Norbert ***** válasza:

Vállalkozóvá válás támogatásának hívják.


Az már jó, ha van egy teszt piaci múl, de ezt ne írd be inkább a pályázatba, helyette máshogy kellene elhinniük, hogy életképes a dolog. :-)


Illetve az eddgi haszonnak is csak egy része fog megmaradni a vállalkozás költségei miatt, amit eddig ugye kikerültél a feketézéssel. Ellenben fenntartási időszak alatt 6 hónaptól 3 évig, ha mégsem működne, vagy nem lenne elég nem tudsz csak maximum alkalmi munkát vállalni mellette, mvel főállásban személyes közreműködőként ezt kell végezned, vagy időarányosan visszafizetni a támogatást, ha mágsem tuod fenntartani.

2020. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig is papír nélkül csináltad, akkor egy darabig még kibírod: markold fel a segélyt, végezz el ingyen valami jó OKJ tanfolyamot még idén! Ha még támogatást is kapsz a vállalkozásodhoz, az a bónusz.
2020. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért elég vékony jégen táncolsz...

Van egy stabil munkád, főállásod és van egy olyan mellékfoglalkozásod, amiből eddig nem adóztál. Most "bevállalnád", hogy munkanélküli legyél és esetleg nem is kapod meg a támogatást (év vége felé, nov-dec kevésbé lesz erre pénz).


Miért nem azt próbálod meg, hogy kiváltod a válallkozóit és mellékfoglalkozásban havi 25 ezret adózol a tevékenységed után? Aztán, ha így is működik és nagyon megy, még mindig átnyergelhetsz belőle főállásra.


Az oké, hogy most megy a válllakozásod, de honnan tudod, hogy 1 év múlva is menni fog?

Pl. most valaki fertőtlenítőszer eladással mondjuk még fél évig hülyére keresi magát - aztán meg becsődöl, mert már nem lesz rá szükség, ha elmúlik ez a járvány - mizéria.

2020. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 kereskedelmi tevékenységgel nem igazán lehet katázni.
2020. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne? Max nem éri meg, mert nem tudja leírni a költségeket - de lehetni lehet. Meg egyébként is csak egy példa volt, nem tudjuk, hogy mit vállalkozna a kérdező.
2020. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 úgy értettem. Szabadni szabad, de nem lehet, mert csődbe mész.
2020. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Esetemben szolgáltatásról van szó, grafikai és design szolgáltatásokról. Az egyik válaszolónak válaszolva, azért nem katázok főállás mellett 25 ezerért, mert már minden szabad időm rámegy így is, inkább kockáztatok és átállok főállásba katába. Most se nem hirdetek se nem keresek megrendelőket, de így is jönnek. A "termékem" nem szezonális ezért nem félek attól, hogy 1 év múlva ne lenne dolgom. Köszönöm a segítségeket
2020. okt. 25. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!