Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most nyitottam egy üzletet....

Most nyitottam egy üzletet. Sikerülne vettem terméket jó áron de sajnos kintről tudom és nincs áfa...en áfás vagyok.. H kell számolnom? Mert én azután is adozok..

Figyelt kérdés
Tehát ha veszek 1000 Ft ért valamit nekem nem éri meg 1500 ért adni mert ha beutom megfizetem az áfát és akkor nekem 1180 lesz. Tehát marad 180 Ft egy terméken. Jól számolom?
2020. okt. 22. 11:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Te jó ég!

Úgy nyitottál üzletet, hogy nulla üzleti tervet készítettél, és fogalmad sincs alap dolgokról sem...???

2020. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesznek költségeid...?

Bérleti díj, saját fizetésed, járulékok, fogyóeszközök, rezsi, stb. stb....???

2020. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelőd mit mondott? Amúgy mit jelent a kintről? Eu vagy eu-n kívül? Az sem mindegy azért.
2020. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez a "kintről" elég megfoghatatlan ....
2020. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Igaz en csak levelfeladas továbbszamlazasban vagyok jàrtas ugyan de áfamentes terméket áfamentesen is számlázunk tovàbb, de maga a cégünk a számláit is afamentesen állitja ki mert áfakörön kivüli alanyi adomentes adózást választott
2020. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
5-ös, azért ez így nem igazán helytálló, amit írsz. Sok esetben igazodik a termékhez. Ha pl könyvet adsz el, aminek 5% az áfája, akkor a gls futár továbbszámlázását is 5%-kal számlázod tovább, pedig te 27%-kal vetted igénybe tőle. Nyilván van még rengeteg eset, meg más az is ha valaki nem áfakörös, de a kérdező áfás. És attól mert külföldről áfamentesen veszi (ami nem igaz, mert vagy import áfa vagy közösségi áfa van rajta), attól még nagy valószínűséggel áfásan kell eladnia.
2020. okt. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen 181 Ft marad neked
2020. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis a cégnek
2020. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nyitottál üzletet, nyílván van könyvelőd, aki elintézte az elején az ügyes-bajos dolgokat. Kérdezd őt.
2020. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Bak Norbert ***** válasza:
29%
Eun belül, ha eu vattal rendelkező partnertől szerzed be, akkor nincs áfa fizetési kötelezettséged beszerzéskor. 1000 Ft-ért beszerzed nettón, eladod itthon 1.500-ért. Ezután be kellene fizetned elméletben 2.700 Ft áfát, de abból levonod a költségeid, pl bérleti díj áfát, internet áfát, telefon, rezsi stb áfát. Ami marad majd -havi vagy negyedéves, attól függ mit választottál - bevalláskor azt a különbözetet kell befizetned pluszba, vagy ha negatív előjeles az összeg, mert több a költség áfád, mint a bevételi ( pl. jellemzően alacsony eladási ár áfás 5%-os termkeknél van így ) akkor azt igényelheted vissza vagy viheted át következő bevallási időszakra, amihez hozzáadódik az akkori aktuális áfa összeg és így tovább.
2020. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!