Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adóhivatal? POS, marketing?

Adóhivatal? POS, marketing?

Figyelt kérdés

A kereskedelemhez tényleg egyáltalán nem értek, sajos nagyon távol áll tőlem. De leírom ide angolul is amit a külföldi barátom próbált magyarázni hátha így valaki jobban megérti.


"Just for lower taxes, when a customer pay by cash they don't put it on everything in the pos (machine), all I'd like to know both machines are connected with tax office? Or how hungarians usually manage it when they get paid by cash? If we put evertying on the pos (machine) and if it's connected with tax office, we'll pay so much taxes."


Szóval ezek a gépek amik pl. éttermekben, kávézókban vannak, amikor a vendég készpénzzel fizet a dolgozó mindent bevisz a gépbe? És ha mindent bevisz nem kell még több adót fizetni? Vagy ezek a gépek nincsennek az adóhivatalhoz "hozzá kapcsolva"? Vagy ez hogy működik ha pl valaki egy éttermet akar nyitni hogy vannak ezek az adók?


Bocsi a béna megfogalmazásért.


2020. okt. 27. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A pénztárgépbe beütik a bevételt, az alapján adóznak. Nem értem mi a probléma.
2020. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag arról beszél, hogy hogy lehet adót csalni. Nem ütöd be a pénztárgépbe az adott tételt, így a nav nem fog róla tudni, tehát nem keletkezik hivatalosan bevétel, nem kell adózni utána. Ez készpénzes vásárlásnál működik és elég nagy kockázatot jelent.


Persze ha kiderül, akkor jól megbüntet a nav!

2020. okt. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És igen, Magyarországon a pénztár gépek be vannak kötve a nav rendszerébe, amit beütsz, azt látják.
2020. okt. 28. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg túlzottan nem hitető a forgalom, akkor ellenőriznek. :-)
2020. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uh ezekről tényleg nem tudtam de mostmár teljesen értem. Ez tényleg nem játék nem tudom hogy ez hogy működik külföldön de köszi mindenkinek a választ! Ment a zöld pipa:)
2020. okt. 28. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!