Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szabadúszóknak kiadhatom a...

Szabadúszóknak kiadhatom a munkát?

Figyelt kérdés

Mennyire bevett/megengedett szokás, hogy főleg online "nem kézzel fogható" megbízásokat kiadnak a magyar cégek szabadúszónak?

Például megkeres egy cég, hogy szeretne magának egy mobil appot, weboldalt, arculatot én elvállalom a munkát x forintért majd megcsináltatom egy külsős céggel olcsóbban. Magyar viszonylatban nem látom akadályát, sima alvállalkozói dolog lenne. Viszont az mennyire bevett, hogy külföldi (olcsóbb) munkaerőnek adnám ki? Szabályos ez? Legfőképp attól tartok, hogy egy idegen embernek ehhez oda kéne adnom egy másik cég elképzeléseit, adatait, esetleg grafikai tervet.


Tehát az XY kft küld nekem egy grafikai tervet, hogy ilyen appot szeretne magának. Én elvállalom, kötünk valamilyen szerződést, pénzről, határidőről stb. Én pedig az appot valamilyen freelancer oldalon megcsináltatom egy külföldi emberrel olcsóbban mint ahogy én vállaltam. Ez jogilag szabályos, tehetek ilyet?



2020. okt. 27. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Amennyiben a szerződésben nincs kikötve, hogy nem vehetsz igénybe alvállalkozót, akkor semmi akadálya ennek.
2020. okt. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bele kell írni a szerződésbe, hogy a teljesítés alvállalkozók bevonásával történhet.


Ha jól gondolom, akkor itt arról van szó, hogy te nem értesz a dologhoz, tehát egyfajta közvetítő lennél a megrendelő cégek és a freelancerek között?

Ennek elég sok buktatója lehet. Hogy árazol be egy mobil appot? Az, hogy küldenek képeket, hogy ilyen legyen, semmit nem jelent. Ha nem értesz hozzá, akkor a mögöttes tartalomból, a hozzá szükséges programozási dolgokról fingod sincs. Vagy feldobod a képet valami freelancer oldalra, kiadod a munkát a legolcsóbb indiai tinédzsernek, annak az árára rateszed a hasznos és az az árajánlat? Mi van, ha változtatni akar a megbízó útközben? Mi van, ha te nem érted a Megbízó igényét, ezáltal nem tudod jól tovább adni a kérést? Hogy oldod meg a supportot?

És még ezer kérdés. Ezeken el kéne gondolkozni.

2020. okt. 28. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!