Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gondolkozom saját vállalkozás...

Gondolkozom saját vállalkozás indításában. Honlapkészítés terén mennyire telített a piac?

Figyelt kérdés

nincs nagy tőkém kb 1.000.000ft om van

asztalos a szakmám

vagy más ötlet?


2020. okt. 28. 01:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mármint honlapokat akarsz csinálni? Értesz hozzá?
2020. okt. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Pupusz ***** válasza:
37%
Asztalosként, maszekban simán megkeresed a havi 1 milát, még többet is. Vállalkozó mellett is az 500-600ezret. Egy igényesebb gardrób szekrény 1,2millió. Konyha bútor is 2-5 millió, meg afelett. Abból kb. a fele munkadíj. Előszoba szekrény, fürdő bútor, ágyak, bejárati ajtó stb.. Egy ház asztalos munkái kb. 10 millió Ft. Annak a fele munkadíj. Egy hónap alatt megvan. Ennyire még a honlap készítés sem fizet jól. Ráadásul van egy csomó sablon oldal, ahol bárki csinálhat magának honlapot. Ez egyre inkább terjed, nemsokára mindenki magának fogja csinálni. Szóval hosszútávon nem valami kecsegtető. Asztalosból pedig hiány van. Én így látom ezt.
2020. okt. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A fele munkadíj? Álmodban. Abból fizeted a járulékot, adót, rezsit, a műhelyed egyéb költségeit, autót, stb. Maga a vállalkozás indítása is milliós összeg, ha nem feketén, egy garázsban tolod.
2020. okt. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2-es! Gardrób 1,2 misiért? Azért húzós. Vagy nagyon egyedi vagy qrva drágán dolgozik a szaki. A vállalkozással az a gond, hogy oda gépek is kellenek, ez a kezdő tőke kevés. Szóval aki 2 milliós konyhát rak össze az nem egy sufniban dolgozik. Egy ismerősöm egyedi bútorokat gyárt 20 éve, jelenleg olyan gépparkja van, hogy beszarás, az ügyfelek kb bármilyen agymenését meg tudja oldani. Persze nem egyedül dolgozik, üzeme van, legalább 10 dolgozóval.


Honlapkészítéssel az a baj, hogy kell egy erős referencia anyag, plusz egy jó kis marketing, hogy megtaláljanak. De így se biztos, hogy rendszeres munkád lesz. Meg tényleg nagyon sok már a honlapkészítő weboldal, ahol bárki meg tudja csinálni.

2020. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2-es, nagyon el vagy tájolva az árakkal kapcsolatban.

konyhabútor 5 millió? Ne viccelj már???

Szerinted hány ember engedheti azt meg magának? Max a "felső tízezer".

Gondolod, naponta rendelnek 5 milliós bútort? :D Még havi 1 sem biztos...

Azt a néhány megbízást pedig el is kell nyerni - egy noname ismeretlen asztalosra nem fognak rábízni egy 5 milliós munkát, ahhoz már igen jó szakembernek kell lenni.


Szóval nem, nem keres meg alkalmazottként sem 5-600 ezret havonta. Ahhoz, hogy a vállalkozó 600 ezret tudjon adni - LEGÁLISAN - az alkalmazottnak, az neki kb. 1 millió 200 ezerbe kerül egy hónapban csak az alkalmazott. És akkor még hol van a saját fizetése, adója, az anyagbeszerzés, stb.

2020. okt. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

#4 akár egy sufni is elég lehet, vagy akár még az se feltétlen létszükség. A lapszabászaton méretre legyártanak mindent, szerintem ezt már nem otthon vagdalják az asztalosok. Ajtókat szintén, vasalatokat készen veszik.


Aki meg keményfa bútorokat gyárt és tényleg kellenek eszközök annál meg az összegeket nyugodtan meg lehet szorozni néggyel, de lehet keveset mondtam.



Amúgy ne gondoljátok, hogy nem rendelnek komplett konyhákat, gardróbokat. Nálunk legalábbis nem hogy munka után egerésznek az asztalosok, hanem nem keveset várni kell, hogy ideérjenek. Sokat változtak ezek a dolgok az utóbbi években.

2020. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Csakhogy ha készre szabatod, eleve hátrányból indulsz, hiszen magasabb lesz az árajánlatod...

Nem tudom, próbáltál-e komplett konyhát összerakni és tárolni egy sufniban. A férjem azstalos, ő egy garázsban kezdte, pontosan tudom, hogy (pláne, ha több millás bútorról beszélsz), az ott megoldhatatlan.

2020. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Valahogy mégiscsak elkezdte a férjed is.
2020. okt. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pupusz ***** válasza:
2-es vagyok. Most bútoroztattam be az új házunkat, úgyhogy naprakész árakat írtam. Azt meg ne játsszuk már, hogy úgy teszünk, mintha a kisvállalkozók annyira jelentenék be az embereiket, amennyit keresnek! Nagyon jól tudjuk, hogy minimálon vannak és a többit zsebbe kapják. Ne legyünk már álszentek, kérlek benneteket! Ne hivataloskodjunk itt, hanem életszerűen gondolkodjunk! Magánszemélynek pedig nem kell számla, csak garancia. Igen, egyébként lapszabászaton vágatják az anyagot, katalogusból, színskála szerint lehet választani és a vasalatokat is készen veszik, igény szerint. A mi asztalosunk mindenből a minőséget ajánlja. Az előző házunkat is ő bútorozta be és több, mint 10 év után sincs semminek semmi baja. Gardróbszekrénynél pláne nem mindegy a vasalat, mennyire könnyen nyílnak az ajtók, fiókok, mennyire tartós és a tükrök is dobnak az áron, meg a méret is. Na meg az esztétika, a szín, minta, ami szintén dob az áron. Amit írtam, azok a gardróbok 3m szélesek, 70cm mélyek és 240cm magasak, 3db tolóajtóval, tükrökkel. Konyha: Az Ikeában is 5 milla egy nem túl nagy konyha. A Soroksári Ikeában láttuk kb. 1,5 éve, készen. Az ilyen praktikeres szarokat meg inkább hagyjuk. Régen kipróbáltuk, pár év alatt széthullik az egész. Az olcsóbb a legtöbbször drágább. Na, meg a méret sem mindegy. Nyilván egy panel konyhája kisebb, olcsóbb, mint egy családi házé. Baromi nagy hiány van asztalosból, elég sokat kellett ilyen árak mellett is várni, hogy sorra kerüljünk. Több, mint egy évet. Úgyhogy nyugodjatok meg tudom jól, miről beszélek, ellentétben jól láthatóan itt többekkel. Sajnos ez van. Vagyis asztalosoknak nem sajnos. Szerintem ennél nyerőbb szakmát nehezen lehetne mostanság választani. Persze ez csak az én véleményem a ház bebútorozásának tapasztalataiból adódóan. A felső tízezer kifejezés pedig aktuálisan azt jelenti, hogy valakinek van legalább 300 milla vagyona és legalább 100 millája bankszámlán, nem pedig azt, hogy van egy 5 milliós konyhája, meg pár 1,2 millás gardróbja. Ebből a felső tízezerből ráadásul 2019-ben 4.000-en konkrétan milliárdosok voltak, ma meg már még többen. Az ország jobban élő felének több milliós konyhája van. A szegényebbik felének nyilván nem. Asztalost nyilván nem a nélkülözők hívnak. Szomorú, hogy vannak nélkülözők, de attól még a házat be kellett bútorozni. Ezt a szakit egyébként az építőipari vállalkozó ajánlotta még anno, így szerzi a munkáit, ajánlások alapján. Ha kezdőként megállapodik az asztalos építőipari vállalkozókkal és jutalékot ígér nekik, akkor ajánlani fogják. De csak addig, amíg a minőség adott. Nekem ezek a tapasztalataim. Ha lepontoztok, akkor is. Nem írhatok mást, csak a saját valós tapasztalataimat ezzel kapcsolatban. Akkor is így van, ha egyeseknek nem tetszik. Bp környéke.
2020. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
figyi, a férjem asztalos. Igen, a házat be kell bútorozni, de a sufni alkalmatlan arra, hogy ekkora munkát ott elvégezzen, még akkor is, ha szabatja/élzáratja a lapot és csak összefúr, összeállít.
2020. okt. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!