Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ügyfélkapun belül,holtudok...

Ügyfélkapun belül,holtudok nyitni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyéni vállakozást nyitni, mint pl pénzért rajzolni másoknak, nekem azt mondtk,hogy azÜgyfélkapun keresztül tudok nyitni, De azon belül hol? sajnos nem találtam meg

2020. okt. 30. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy ha nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod vagy ha nem diák vagy, akkor az egyéni vállalkozásnál havi MIN. 50 ezer ft adót kell fizetned?


Ezért szoktam javasolni, hogy inkább kormányablaknál nyissa az ember a vállalkozást, mert tevékenységi kört is kell választani, bizonyos tevékenységhez engedély vagy szakképzettség szükséges, stb. - ezekről a válakozás nyitásakor mind tudnak tájékoztatni.


Ha ügyfélkapun nyitod, ezek ismerete nélkül, akkor csak csodálkozol, mikor kiderül, hogy első hónap után 50 ezerrel tartozol a NAVnak. (ha nem KATA adózás, akkor meg még többel)


hogy pontosan hol találod, azt sajnos én sem tudom, mert én kormányablaknál nyitottam - de biztos jönnek majd, akik jobban tudják.

Mindenesetre azt javaslom, tényleg tájékozódj jobban: adózás, bevallás, regisztráció a NAV online számlázás rendszerébe, stb.

2020. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem csak aza két eset van, hogy járulékmentes lehessen, ha szja-s vállalkozó. Egyébként a kormányhivatalos nyitással az a gond, hogy már elkerült tőlük az ev-k felügyelete, valamint a bevallásokról ők nem adnak tájékoztatást (szerencsére).

Kérdező, sok dolog van, ami egy vállalkozáshoz kell, olyan is, ami eszedbe sem jutna, ajánlom egy szakember felkeresését ez ügyben.

Ha mindenképpen bele mersz vágni magad és vállalod a rizikót, akkor a webes ügysegéd lesz majd a te oldalad.

2020. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bak Norbert ***** válasza:

Rajzoláshoz projekt jelleggel portfolio építésre pl., megbízási szerződés mellett nem kötelező egyéni vállalkozónak lenned azt az ÁNYK-ba 20T101 -es nyomtatványon igényelt adószámmal is végezheted. Ezek a Nav oldaláról letölthető online bejelentő űrlapok.


Ha sokasodik a rendelés, elég akkor átváltani ev-re, amit meg a webes ügysegéden tudsz megtenni. Nem kell komrényablakozni első körben pár perc alatt, otthonról is meg tudod csinálni. Ami szakképesítéshez kött vagy engedélyköteles, azt utólag fogják ellenőrizni, de a rajzolás pont nem az.


Előtte azért ásd bele magad a lehetőségekbe, adózási ismeretkbe, mert sok személyes tényező is befolyásolja, hogy melyik a leginkább megfelelő forma, ha mégis ev mellett döntesz idővel.

2020. okt. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nagyon szépen köszönöm nektek! igen jelenleg még tanuló vagyok.
2020. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hopp, a kérdezőnek két fiókja van vagy máséval lépett be :D
2020. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, a Párom fiókjával léptem be :D nem tudom az én fiókomnak a jelszavát. Bocsiii :) Otthon automatikusan megvan jegyezve
2020. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!