Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehet egy Bt-t megszüntetni?

Hogy lehet egy Bt-t megszüntetni?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni. A vírus miatt egyre csökken a forgalmunk, ezért lehet, hogy nem érdemes tovább fenntartani 15 éves kisvállalkozásunkat. KIVA-sok vagyunk, nincs tartozásunk senkivel szemben. Milyen úton-módon érdemes megszüntetni egy Bt-t? Mi a módja? Esetleg milyen buktatói vannak?

2020. nov. 10. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha nyereséges volt az elmúlt években, akkor fillérekét eladni lehet érdemesebb, mint végelszámoltatni a maga költségeivel, folyamataival, időigényességével.


[link]

2020. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tiszta a cég, akkor lehet tényleg érdemesebb eladni.

Amúgy ha nincs benne követelés, kötelezettség, akkor az egyszerűsített végelszámolás a legegyszerűbb módja a megszüntetésnek, ez kb 2-3 hónap alatt lezongorázható.

2020. nov. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Na persze, adja csak el fillérekért, aztán majd akkor lesz a kopp, ha az új tulaj majd csinál párszázmilliós tartozást, aztán ezzel majd jól megkeresi a NAV a volt beltagot, hogy fizesse ki a saját vagyonából. 5 éven belül megteheti.
2020. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tehetné már meg? Az adásvétel utáni történéseket nem terhelhetik a volt tulajra. Baromság.
2020. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Miért ne terhelhetnék...?

Az elsődleges kötelezett a betéti társaság, nem is lehet más ellen igényt érvényesíteni, amíg azt nem számolták fel, vagy nem kényszertörölték.

Igen, csak miután a cég már nincs, a volt beltag mögöttes felelőssége ugyanúgy fennáll 5 évig A CÉG fennmaradó tartozásaiért, mint az új beltagé.

Azon meg lehet, hogy nem tudnak behajtani semmit.

2020. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De a bt-nek új beltagja van az adásvételtől számítva. Onnantól övé az egyetemleges felelősség, a régi tulaj már nem felel az új tulaj dolgaiért. A volt beltag felelőssége csak az adásvétel előtti időszakra vonatkozik. Szép is lenne, ha én eladok valamit, majd öt év múlva kopognának, hogy ejnye-bejnye az új tulaj miket csinált, ezért most viszik az én házamat. Ez olyan, mintha eladnék egy autót, majd öt év múlva az új tulaja elüt vele valakit és engem csuknának le érte. Nonszensz :D
2020. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, és valóban igazad van.

De csak azért, mert kifejezetten a módosítást megelőző tartozásokra korlátozták a helytállást a szabályozásban.

Enélkül egyáltalán nem lenne nonszensz, ahogy van készfizető és sortartó kezesség is, a Bt. meg nem rendelkezik korlátolt felelősséggel.

2020. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az úgy logikus is, én is ezt írtam fentebb, hogy az adásvétel előtti időre természetesen ő felel.
2020. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Na ja, csak éppen nem kéne "logikusnak" lennie, lehetne máshogy is. Az is lehetne ugyanígy logikus a mögöttes felelősség alapján, hogy van egy cég, ami tartozást csinált, és annak a fennmaradó összege után valaki köteles fennállni.

Például, ha te mondjuk kezes vagy, akkor se mondhatod, hogy nem te tehetsz róla, hogy az adós nem fizette a törlesztőt, kérjék tőle. Ha nem fizette, vihetik a te házadat is.

A Ptk.-ban így van szabályozva:

"Ha a társaság beltagja kültaggá válik, a kültaggá válástól számított ötéves jogvesztő határidőn belül a beltagra vonatkozó rendelkezések szerint áll helyt a módosítást megelőzően keletkezett társasági tartozásokért."

Ha nem írták volna bele kifejezetten ezt a "módosítást megelőzően keletkezett" részt, simán lehetne úgy is, ahogy azelőtt írtam mielőtt megnéztem, pontosan hogy fogalmaz a törvény.

2020. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de ez egy rossz példa volt, amit hoztál. Ha én kezes vagyok, akkor aláírtam a papírt, hogy én felelek az adós dolgaiért. Ott ha para van, akkor evidens, hogy vihetik az én dolgomat. De ha eladom a cégem, akkor az utána lévő történésekért nem vagyok felelős.

Az meg megint más tészta, ha én beltagból kültag leszek, mert attól én még tulajdonosa vagyok egy cégnek, azzal felelősség is jár.

Ez a "ha nem írták volna bele" kezdetű mondat meg megint csak értelmetlen, mert bele van írva, egyértelműsítve van a helyzet.

2020. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!