Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megérné a jövőben ilyen...

Megérné a jövőben ilyen vállalkozást csinálni?

Figyelt kérdés

Megérné-e majd egy olyan vállalkozást csinálni, ami panelbontásra specializálódik? Tehát paneltechnológiával épült épületek bontásával.

Egyszer olvastam, hogy a panelek bontása nagyon speciális, más mint egy normál épületet lebontani és hogy nem sokan vannak az országban akik ilyennel foglalkoznak, eszköz pedig szinte nincs is.

Szerintetek megérné majd egy ilyen vállalat, ami direkt erre specializálódik? Majd pár évtized múlva, ha a panelok tömegesen elérik az élettartamuk végét és bontani kell őket.



2020. nov. 16. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az elkövetkezendő pár évtizedben erre sor kerülne. Egyrészt ha a panelok rendesen karban vannak tartva akkor tovább bírják, mint ahogy eredetileg tervezték, másrészt azzal a rengeteg emberrel mit csinálnának, akik panelban laknak? Nem tudnának nekik új lakást biztosítani. Valamint azt sem érdemes elfelejteni, hogy nem mindegyik panel olyan régi, sok közülük a 80-as években épült.

Úgyhogy a panelok köszönik szépen jól vannak, és nem várnak bontásra.

Amennyiben meg előbb utóbb eljönne ez az idő, és tegyük fel, hogy élsz még, és munkaképes vagy, addigra a technológia is teljesen más lenne, hiszen az építőipari technológia évről évre villámgyorsan fejlődik.

2020. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Igen, tudom hogy gyorsan fejlődik a technológia. Most is van amivel lehet bontani, csak például nincs olyan hosszú gémű gép az országban amivel fel lehetne érni egy tízemeletest, meg hozzá betonharapó fej sem nagyon van. Jó példa erre a tavalyi gázrobbanásban megsérült szlovák panel, oda is Németországban találták meg a legközelebb lévő gépet ami alkalmas volt a feladatra.

De igaz, egy jó darabig még nem kell bontani őket.

2020. nov. 16. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha 20 év múlva megkérdezed ugyanezt még nem leszel elkésve :)
2020. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg az hogy toronydarúval rakták össze,szerintem ugyanazzal szét is lehet szedni!A szlovákokhoz azért kellet más technológia mert ott gázrobbanás volt több emelet sérült és az épület statikailag problémás lett!De ebböl is látszik hogy a panelek rendkívül állékonyak,strapabíróak.Ilyen nagy robbanást nem mindegyik épült bir ki úgy hogy nem dől össze,állva marad szerintem.
2020. nov. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!