Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ennyiből meg lehet élni...

Ennyiből meg lehet élni főállású őstermelőként? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van egy kis gazdaságunk, jelenleg dolgozok mellette, 18 éves vagyok, nemsokára 19 és 20 éves koromra szeretnék csak ebből élni. Van kb. 3 hektár földünk kaszálókkal vegyesen, van egy MTZ és egy kisebb 36 lóerős traktor és megvan minden szükséges munkagép. Van egy tehén, 2 üsző, és 2 bika borjú, amik mellé még szeretnék venni. Valamint szeretnék 1 vagy 2 anyadisznót tartani. A kérdés az, hogy meg lehet-e élni kb 6db bika felhízlalásából, és az 1-2 anyadisznó malacainak eladásából? Van valaki, aki esetleg ilyesmiből él? Láttam már pár embert, aki szintén ilyen kicsiben gazdálkodik, és főállásban, nekem elég hihetetlen, és nem merek neki állni, pedig mindig is ez volt az álmom.

2020. nov. 18. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

ezt nem a szüleidtől kellene megkérdezned?

Főállásba csinálják?

2020. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem főállásban csinálják
2020. nov. 18. 13:05
 3/3 xswerdy ***** válasza:
jó, de ők meg tudják mondani, hogy mennyit hoz, még ha most fele ennyi is az állat, abból ki tudjátok számolni.
2020. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!