Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri Magyarországon vállalko...

Hallod!? kérdése:

Megéri Magyarországon vállalkozni ?

Figyelt kérdés

Érdekelne van e még kereslete az építő ipari vállalkozásnak, amivel megéri foglalkozni vagy inkább egy nyugodtabb többnyire biztosabb utat választani a jobb megélhetés reményében. Azaz külföldön munkát vállalni/kiköltözni DE mint Cnc marós gondolok erre !?



(Van közöm az építő iparhoz, dolgoztam benne ,tehát nem olyat akarok létrehozni amihez halvány lila fingom sincs...)



2020. nov. 28. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne lehetne ? Én most csuktam be a boltot de megéri ha valakinek van kedve
2020. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ügyfékör kérdése az egész. Vagyis van-e kereslet arra, amit szolgáltatsz/gyártasz.
2020. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Stresszes vagy nem ment vagy mi az oka , hogy bezártad ?



2/2 lakás felújítás lenne a tevékenységi kör szóval nem tudom ismeretségen múlik e leginkább vagy tudáson esetleg némi szerencsén

2020. nov. 28. 16:23
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Mióta a KATA-t szétbaszták, azóta nem
2020. nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Sok oka volt, de inkább ezek kis okok de meguntam, illetve megélek enélkül is, max ritkábban veszek új kocsit :D


Sorolom.

1. nincs ember.. Ez alatt azt értem hogy értelmes ember nincs.. Álmodozok hogy napi 18e ft ért tehát mondjuk 400e ft havi nettóért felveszek egy embert, aki feladata hogy kb mindenhez értsen úgy ahogy, legyen egy nyamvadt jogsija mert van klímás pár éves kisteher mehet vele, akár haza is moziba is, csak ha meló van ott legyen. Ő legyen az aki kb tud mindent, le tudja írni mi történt, ismeri a mérőszalagot, neadjisten általásnos iskolai matek a derákszögű háromszög is megy, hát az lenne maga a csoda..

Esélytelen. Tényleg..

Ha van egy sorban 70 tégla, 12 sor van, akkor hány raklap kell ?


Megoldás:

70x12 = 840 db


30as tégla kell google : pth 30 rakatnorma, első találat ha nem tudja fejből. 80 db van.


akkor 840 minusz amennyi van, ha van, és osztom 80-al. ezt felfele kerekítem mert egész raklapra hozzák, na ennyi kell.


Ezt havi 400ért NEM lehet elvárni.


villanyszerlők, 1 hónapja.

4 villanyóra kerül fel sorban egymás mellé.

Megyek csekkolni, ők összeérintik a vezetéket, én multimeterrel nézem a lakásokban sorban, sorrend ahogy bekötötték

4231


Mondom nekik miért így van ? Mert rövédre vágták a vezetéket. és az 1es nem ér el az elejére csak a végére.


Nem szóltam semmit, csak láttam hogy igazgatják a vezetéket, és így mondon nekik a 2est és 3ast cseréljétek fel.


Felcserélik, a sorrend 4.3.2.1 lett.

Végüis visszafele van, de sorban. Megnyugodtam.

10 perc mulva újra teszeljük, majd látom tényleg jó lett..

Hallom a háttérben:

- Na ez a hülye barom, elsőre fel se ismerte hányas lakásban van és azt mondta hogy rosszul kötöttük.


Ilyenkor már csak befogtam a számat, mert gondolatban már tudtam, nemsokára mindenki takarodik csak legyen vége.


Gázóra helye készítése:

2m széles 2.1 magas beton fal kell.

Beton falazóból kell kirakni, 50cm széles darabja 23 cm magas.. számolom 207 lesz, az tökéletes 9 sorral.

4 kell egy sorba 36 db kell.


Meghozzák a 36 darabot, 4 egymás mellé 2 sorban, szól a kérdés.


Hívnak hogy NEM LETT ELÉG a tégla..

megyek ki, nézem, 4.2 téglát tett egy sorba. Igen, elvágta, mindegyiket.. Nem a 4et egymás mellé hanem az a szerencsétlen barom mindegyiket vágta flexelte, mint állat.

így kettő hiányzott.


Morgás háttérben: - Ilyen hülye főnököt még számolni se tud, micsoda barom...


Azt jött a szomszéd, vasat is flexelt a kocsija mellett, még lógok egy 3 éves octavia szélvédőjével, szerencsére a fényezésben a hibákat nem vette észre, szóval megállapodtunk egy jobb utángyártott szélvédőben..


Na szóval ezek mindennaposak, ezen a színvonalon mozognak, nekem meg ez nem kell.


A csúcs beszólás festőtől:


-- Nem azért tanultam én ennyit, hogy hidegben dolgozzak ! :)


Ezek után majdnem visszaszoktam a cigire :)


Van még kérdés ? :)

2020. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5:


Jesszus isten! Nem semmi vagy, hogy egyáltalán eddig kibírtad ilyen munkásokkal.


Én egy-két alkalom után egy villanyszerelős melónál közöltem volna:

Figyi! Ott kilóg az a fekete/barna kábel és a kék kábel. Fogd már össze őket!


Ha megteszi, mert nem tudja miről van szó, akkor utána ember legyen a talpán, aki bebizonyítja, hogy én utasítottam erre és nem magától volt hülye! :D

2020. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez azért tényleg durva. Mondták, hogy stresszes ha vállalkozni kezdek de nem gondoltam bele idáig mi lehet stresszes benne azon kívül, hogy nem akarnak fizetni az elvégzett munkáért illetve munkát szerezni . Így már jobban át látom...munkaerővel is bajban van az ember .Hmm...
2020. nov. 28. 23:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez ilyen lesz. Az ügyfél is egy marha, lazán mentem én már a tricox kemény forgalmazójahoz hogy bizonyítsa be azt, hogy normális ha lyuk van a keményen.


Persze a villanyszerelő is "Kokler" két ha a feketet és a kéket a vevő osszeerinti akkor csattanas és sötét lesz.


Ha vesz a svéd boltban egy mosdotalat és hullámos belül akkor ordít hogy a vizszerelo behorpasztotta a porcelán mosdót.

Nem tört hanem horpadt, porcelánt hajlit.


A szennyvíz átemelő is nagy dolog, stabil megbízható de popsitorlot nem bírja.

Ez a leírásban mindenben benne van de mindent felülír a drogeeeeri Markt , mert ő rairta a popsitorlore hogy bedobalhatja a wcbe és mindenki hülye, a rendszer rossz, mert a DM a biblia.


Lehet szabályokat írni hogy pl csak email érvényes ha ker valamit, ha ker és több verziót ír akkor bármelyiket megcsinalhatod, mert 40-50 verziónál már zúg a fejed, ha ker valamit annak következményei lesznek, pl kandalló kémény a nappali közepén az jól hangzik de amikor megdöbbenve nézi hogy amit oda tettünk az ott van és helyet foglal nincs gomb ami eltünteti majd oda varázsolja, ha kék falat ker az kék lesz, a szúnyogháló az erkelyajton úgy nem hibasodik meg hogy felveszi a gyerek formáját a kismotoron, hanem akkor a gyereke ment neki, szóval ezeket le lehet papirozni de nálam már 10 oldal feletti volt a szerződés ilyen marhasagok miatt.



De az ügyfél kizárható ha van elég pénzed , több kecot saját tőkéből megfinanszirozni, azt nagy arccal árulni hogy kész és vagy így kell neki ahogy elkészült vagy mehet máshova, én már 6 eve így csináltam, de azért akkor is a sok hülye szakember, kell hozzá kitartás. A lopások mindennaposak persze, volt hogy az akkus csavarozó 1 töltést nem ért meg.


Azt úgy vagyok ezzel , hogy csinálja aki akarja, megeri, de az ügyféllel is úgy kell bánni mintha ellened lenne, szabályok vannak nem segíteni hanem elutasítani mindent, minimálisra csökkentve a kommunikációt, mindenkivel.

2020. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes, mikor volt minőségi szakember, akkor éhbérért dolgoztatták őket, ment a feketézés, illetve, ha nem tetszik akkor ellehet menni.


Ezek a minőségi szakemberek, leléptek nyugatra négyszer annyi pénzért. Teljes bejelentéssel.


Nem fognak Magyarországon bohóckodni, pitiáner bűnözőknek.

Az a kevés, tisztességes vállalkozó meg szív a selejttel, mert csak azok maradtak, meg az ukránok, stb.


A hazai vállalkozók 90 %-a, továbbra is adócsalók, bűnözők.


Bízom abban, hogy továbbra is a fiatal, értelmesebbje lelép Magyarországról, folyamatosan, mert egy ilyen ócska mentalitású ország, nem érdemel minőségi szakembereket.


Tisztelet a kivételnek.

2020. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8: megértem, hogy elfogyott a türelmed. Vannak idióták tény és való , de ahogyan kiveszem a szavaidból igazából megéri csak ezzekkel kell napi szinten megbírkózni amik az ember ideig őrlik .



#9: Részben igazat adok viszont ha mindenki kiment volna akkor az itthoni jónak mondható szakik, akik többnyire ha van egy kis sütni valója egyéni vállalkozóként tevékenykedik akkor elég komoly összegeket összetudnak szedni ami a nyugati színvonallal elég versenyképes . Burkolók napi 25-30 ezerért nem akarnak elmenni vállalkozóhoz dolgozni (ezt mondjuk nem is értem) akkor mennyit kereshet ha maga vállalja!? Festők 18 ezer alatt megsem mozdulnak nyilván nem a kokler színesbőrű baratainkra gondolok szóval van benne valami amit mondasz de nem teljesen értek egyet ezzel .

2020. nov. 29. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!