Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Póthaj árusításhoz milyen...

Póthaj árusításhoz milyen papír kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 éve végeztem fodrászként,de csak beugrósként dolgozom benne.Szeretnék "harmadállásként" webshopban/facebookon póthajat árulni. Személyesen otthon vagy a szalonban tudnám árulni,illetve természetesen postáznám is. Kérdés hogy elég-e a fodrász végzettség vagy vegyem föl tevékenységi körnek a TEÁOR 4791 Csomagküldő internetes kiskereskedelmet is? Ebben az esetben is árulhatom szalonban/otthon?

Köszi a segítséget :)



2020. nov. 29. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Fodrász végzettségnek köze nincs a kereskedelmi tevékenységhez, ha interneten akarsz árulni, akkor kell kereskedelmi tevékenység és iparkamarai tagság. Nem mellesleg ha katás vagy, az nem biztos, hogy a legjobb adózás hozzá
2020. nov. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy webshopot indítsak,semmilyen papír vagy végzettség nem kell. Ezt könyvelő mondta.Be kell jelenteni az önkormányzatnál azt hiszem és kb ennyi. Katásként indulni a legegyszerűbb ebben is, az ÁFA miatt . Ezt is könyvelő mondta. Viszont logikusan végig gondolva,ha én elvégzek egy hajhosszabbító tanfolyamot,az ad egy oklevelet,de TEÁOR száma nincs külön. Viszont ha póthajat rakok föl a vendégnek és a hajat is tőlem vásárolja, az akkor a fodrászati tevékenységembe számít bele,nem kell kereskedelmi végzettség, hiszen akkor hajat sem festhetnék senkinek,mert tulajdonképpen azt is értékesítem,hisz nem nagyker áron számolom föl a vendégnek. Ha csak egy hajápoló terméket vesz tőlem, mindenféle fodrászkodás nélkül,akkor sem számít kereskedésnek,hiszen akkor a legtöbb referencia szalon bezárhatna.
2020. nov. 30. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Sikerült megfelelő TEÁOR-t találnod? Én most fodrász végzettség nélkül keresném a TEÁOR-t arra, hogy hajvégvágó géppel végezhessek hajkezelést. Erre esetleg tudsz vmi m.n.s.-t vagy egyéb személyi szolgáltatás? Komolyan nem hiszem el, hogy tetoválás testékszer meg egy csomó minden mehet végzettség nélkül de egy ilyen gép amit csak száraz fésült tincsenként végig kell húzni és levág 3-6mm-t, hogy ezt nem csinálhatnám fodrász végzettség nélkül ez nonszensz.

Ja és különben érdekes kiskapura világítottál rá a fodrász kereskedelmi tevékenységével kapcsolatban...

2022. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!