Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KFT-nél elég ha csak az egyik...

KFT-nél elég ha csak az egyik tagnak van meg a szakmája?

Figyelt kérdés

Ha kft- alapítunk és pl fodrászatként működünk akkor elég ha csak az egyik tagnak van fodrász végzettsége? Attól még én is vághatok hajat mivel a kft tagja vagyok? Úgy érné meg ha mindketten csinalnak napi 8 órába. Vagy bt esetleg? Kiskapuk?

(Nem fodraszat konkretan, hanem masik szakma csak peldakent irtam, amugy olyan szakma amihez értek is csak papírom nincs róla)



2020. dec. 21. 12:45
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Erre tuti nem kapok választ :D
2020. dec. 21. 12:50
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Vicces lenne. Akkor én holnap nyitok egy magánklinikát az orvos ismerősömmel, és embereket praktizálok a szerkezetlakatos szakmunkás bizonyítványommal. :D
2020. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Sajnos én minthogyha hallottam volna ilyet ezért a kérdés! De lehet igazad van várom még a válaszokat
2020. dec. 21. 13:06
 4/32 anonim ***** válasza:
30%

Pénzt is fogsz kérni majd a "munkádért" vagy szivességi alapon fogod csinálni?


Amúgy egyszerűbb válaszolni, ha konkrétan leírod, miről van szó és nem példálozol. A cégformának nem sok köze van az engedélyekhez kötött tevékenységekhez.

2020. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

A fodrászos példa a valöságban megállná a helyét?

Vagy : kft ként működő büfé, társam szakacs végzettségű én üzletvezető, beállhatok e krumplit sütni legálisan a heti 2 szabadnapján?

2020. dec. 21. 13:13
 6/32 A kérdező kommentje:
Vagy : szépségszalon kft : társam szépségtanácsado végzettség ( műszempilla) én nekem műkörmös végzettség. Rakhatok-e én is pillát legálisan ?
2020. dec. 21. 13:15
 7/32 A kérdező kommentje:
Persze hogy kérünk pénzt. Ebből a vállalkozasból fogunk élni mindketten.
2020. dec. 21. 13:15
 8/32 anonim ***** válasza:
47%
Természetesn nem dolgozhat valaki megfelelő képzettség nélkül, ahogyan a 2es is írta. Nem is értem hogyan gondolod, hogy hajat vágsz majd végzettség nélkül. Vagy te elmennél olyanhoz levágatni a hajadat, akiről tudod, hogy semmilyen releváns végzettsége nincs? Elmennél egy fogat húzatni valakihez, akinek nincs fogorvosi végzettsége? Elvégeztetnéd a lakás villanyszerelését olyannal, akinek nincs villanyszerelő végzettsége? Soroljam?
2020. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Utolsó, értelmezd újra a mondatokat. Teljesen egyet értek az orvosos, villanyszerelős résszel, a fodrász , pillás, szakács is csak példa volt. De nyilván egy hamburger összerakásához ha nincs papírja valakinek nem akkora bűn, vagy műszempillát rakni stb.

A véleményed teljesen helyén van, az a probléma hogy én nem véleményt kértem hanem jogszabályt , erre vonatkozó törvényt stb.


Két létező(!) példát mondanék:

Egyik működő esztétikai centrumban vagy minek hívjak ezt pontosan, kozmetikus végzettséggel tölt szajat egy hölgy injekciós tűvel(hyaluronsavas ajaktöltés).


Másik: "ismerősöm ismerőse" ruhaboltot nyitott üzletvezető, boltvezető végzettség nelkül.


Evek ota mukodnek .

2020. dec. 21. 14:39
 10/32 anonim ***** válasza:
43%

Úgy látom itt kicsit homályosak a dolgok.


Munkakör függvényében be kell jelenteni valamire a munkavégzési folyamatot. Egy fodrászati vállalkozásnak nincs nagy mozgástere, nem hiszem, hogy lenne bármilyen kisegítő munkakör, melyben a hajvágás helytállna. Például lehetsz takarító, de akkor csak takarító munkakört végezhetsz hivatalosan.


A kiskapu amit keresel az az, hogy nem jelented be magadat a hajvágásra és imádkozol, hogy ne NAVost nyírjál, vagy ne legyen senki, aki rosszmájúan felnyom.



Tehát. Fodrászati vállalkozásod lehet. Lehetnek fodrász alkalmazottaid, akiknek a bevételéből te osztod szét a fizetésüket. Nem, végzettség nélkül nem tevékenykedhetsz a vállalkozásodban, mint fodrász.

2020. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!