Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet e Büfét nyitni 2,5-3...

Tordy József kérdése:

Lehet e Büfét nyitni 2,5-3 millió forintból?

Figyelt kérdés
Egy 12.000-es lélekszámú városban felújítottak egy parkot, amit tömblakások ölelnek körül. Kb 500 lakás van a park körül és az út túloldalán még 200. Lélekszámban ez 3-4000 embert jelent ami a park közvetlen közelében van. A parkban igényes új játszótér, kosárpálya, fitness park és egy kis sétáló csapás található. Az önkormányzat meghirdetett egy pályázatot a büfére ami a parkban épült. Nem hittük, hogy megnyerjük, de így történt. Most a nyitás kapujában állunk. Nem tudom, hogy ennyiből bele merjünk e vágni.Kérem, akinek ilyen tapasztalata van adjon tanácsot. Az üzlettársam egy nagyon tapasztalt szakács jómagam pedig 18 éves tapasztalattal rendelkező felszolgáló aki már volt főpincéri pozicióban. A kínálatunk: Lángos, töltött lángos, hamburger, hot-dog, Toast, palacsinta, frissen készített limonádék a gyerekeknek, nyáron fagylalt. A park áprilistól szeptember végéig jó időben minden délután tele van emberekkel. Szóval... Ennyiből bele merjünk e vágni? Véleményünk szerint a lehetőség nagyon jó.

2021. jan. 7. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Komoly pályázat lehetett, ha még egy üzleti terv sem kellett.
2021. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Így konkrétan nem lehet megválaszolni, de gondoljátok át:

Engedélyeztetési díjak, eljárási díjak (pl ügyvéd), bérleti díj, berendezési és konyhai eszközök díja, alapanyagok beszerzése, tisztító eszközök, rezsi díj, adók, saját béreitek, járulékok... Ez így kevésnek hangzik, hogy el tudjátok kezdeni.

2021. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Legjobbkor akartok ti is büfét nyitni.
2021. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xswerdy ***** válasza:
89%

1: üzleti terv miért kéne egy ilyen pályázathoz? Nem valamiféle támogatásra pályáztak, hanem egy ingatlan kibérlésére. Aki a legtöbbet ígéri, az viszi. (Általában van egy minimális bérleti díj, amit meg kell ajánlani, illetve jelen esetben a profil is kötött volt).


kérdezőnek: persze magatoknak azért előre kellett volna egy durva üzleti tervet csinálni.


A kérdés arról szól, hogy 2,5-3 millió elég-e az induláshoz. Ha jól értem, itt alapvetően büfének épült ingatlanról van szó, de nem tudjuk, hogy milyen felszereltséggel adják bérbe. A konyhai gépek, stb. bőven elvihetik azt a pénzt. Aztán lehet, hogy több havi bérleti díjnak megfelelő biztosítékot is le kell tenni. És azzal is számoljatok, hogy nem az első hónaptól lesz nyereséges, még ha az üzleti terv alapvetően nyereséges üzemeltetést vetít is előre. Mert ha jól értem a szöveges részt, akkor ez utóbbinak jó esélyt adtok.

2021. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
4, de nem adok be pályázatot addig, amíg magam fel nem mértem a lehetőségeimet. És azért jobb helyen bizony kérnek garanciát.
2021. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 xswerdy ***** válasza:
igen, garanciát kérnek jellemzően egy önkormányzati üzlethelyiség bérbeadásakor, de a garancia nem az üzleti terv, hanem pár havi bérleti díjnak megfelelő biztosíték, ami elvész, ha valaki megnyeri, de aztán mégsem veszi ki. Ezzel motiválják a jelentkezőket, hogy megfontolt üzleti terv birtokában pályázzanak.
2021. jan. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az üzleti tervünk megvan. A részletek kidolgozása folyamatban. A konyhagépek, amikre szükségünk van max 1 milliót visznek el. A fennmaradó 2 pedig az engedélyekre, árukészlet beszerzésére, ügyvédre és könyvelőre vajon elég e. Igazából ezt nem tudom teljesen tisztán átlátni. Ezért kértem véleményt.
2021. jan. 8. 18:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Belevághattok, de erre egymillió is elég.


Én lángossal, palacsintával, melegszendviccsel próbálkoznék elsőre.


Bérelni kell egy HACCP tanusított eladókocsit, semmit se vegyetek meg ha nem muszáj.


Én egyszer elkövettem ezt a hibát, és miután bezártam azután féláron is alig tudtam eladni a dolgaimat a gasztroaprón.

2021. jan. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xswerdy ***** válasza:
árukészletre nem kell olyan sok, eleinte inkább menjetek naponta beszerezni. Az engedélyek költségét nem tudom, de ha ti a szakmában vagytok, akkor könnyen kiderítitek, szerintem 100 e alatt van. Ügyvéd mihez kell? Még most alapítjátok a céget? Az pár 10e Ft. A könyvelő már a havi költségek része, ott jellemzően nem kell az elején fizetni, csak megkeresni a megfelelő embert és megállapodni. Induló költség lehet még, ha a bérbeadónak nagyobb összegű biztosítékot kell letenni, mint amit már az ajánlat biztosítékaként befizettetek. És azért a helyiség kialakítása se csak a gépek, hanem azért a büfét némi design elemekkel is fel kell turbózni. Mindenesetre azért úgy látszik, hogy marad némi pénzetek az első hónapok veszteségére is, nehogy úgy járjatok, mint a 8. Nála egyébként nem egészen értem a büfékocsis javaslatot, az önkormányzat egy büfé épületet ad bérbe, nem büfékocsi helyet. Vagy hogy onnan szereljétek ki az eszközöket, és építsétek be a büfébe? A bérbeadó se biztos hogy engedi, meg elég macerás. Én inkább használtan vennék bezárt büfékből fél áron eszközöket, amilyeneket a 8. alig tudott eladni. Ha értetek hozzá, fel tudjátok mérni az állapotukat.
2021. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

xswerdy


Csak a pénztárgép beüzemeléssel együtt 140 ezer, és ez a legalső kategória, mivel ennek az összegnek a fele hatósági díj, a maradék összeg nagyrésze meg a pénztárszerelő és beüzemelő cég munkadíja.

2021. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!