Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Levédethetem a saját termékem...

Levédethetem a saját termékem ha egy része egyezik egy másik termékkel?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha a sakk nevű játéknak egy újított verzióját akarnám kiadni?

Teljesen más de a bábuk mozgása megegyezik, akkor az még lehet saját termék?

Vagy később megbüntethetnek mert egy része olyan mint a sakké és tőlük loptam.


Valaki kitalált egy játékot mondjuk a pókert. A kérdés, hogy ez levan védetve?

Sokan új stílussal, új hátlappal stb. ugyan úgy gyártják mintha az ő termékük lenne.


Ha egy adott termékből kapok ihletet és azt létrehozom, tehát mondjuk 70% -ban megújítom és csak tényleg a leg alapja marad benne az eredetiből akkor azt levédethetem mint saját termék? Vagy árulhatom sajátomként ha az az egy dolog megegyezik bennük?


Remélem érthető így, hogy nem mondtam konkrét dolgokat. :D

Külön vágtam össze a kérdés 1-2 részét bocsi ezért.



2021. jan. 30. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A szellemitulajdon védelem nem úgy működik, hogy a fejemre rakok egy kereket, és onnantól perelhetek bárkit aki a fejére rak egy kereket. Specifikus jogi kategóriák vannak, specifikus feltételekkel.

Itt a jobb oldalon össze vannak szedve a különböző típusú védelmek. Ha rájuk klikkelgetsz, akkor meg tudod nézni részletesen:

[link]


Először is, meg kell nézni hogy a dolog amit továbbfejlesztettél milyen védelem alá esik. Ha szabadalmi, akkor meg kell nézni hogy a szabadalmi oltalom egész pontosan mire vonatkozik. stb.

Pl. a sakk és a póker már réges-régen nem tartoznak semmilyen védelem alá. Ha feltalálsz egy új fajta sakkot, akkor senkinek semmi köze hozzá.

2021. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Saját mintával készíthetsz sakk figurákat is és póker kártyát is, illetve megvan adva, hogy x %-ban eltér és más a neve, akkor rubik kocka is ilyen lehet. Termékspecifikus, a designját pl levédedheted és akkor azt elvileg már nem másolhatják.
2021. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Nagy segítség volt minkét válasz! :D

2021. jan. 30. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!