Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Domain név vásárlása,ha csak...

Gyakoris kérdése:

Domain név vásárlása,ha csak később lesz rá szükségem?

Figyelt kérdés

Vaterán és facebookon is értékesítek egy bizonyos néven.

Facebookon ez egy általam létrehozott csoport!(Még nem vagyok vállalkozó!)

Szeretnék idővel egy weboldalt is,de egyelőre nincs rá kapacitásom,hogy "ennyire" foglalkozzak vele.

Nézegettem különböző oldalakat,hogy olyan 2000ftért már lehet venni domain neveket.

Elnézést a szőke kérdésért,de akkor én megtehetem,hogy lefoglalok egy nevet,kifizetem és az "megvár" engem?1 évig,2ig,vagy amíg szeretném?

Köszönöm a lényegretörő,nem lekezelő válaszokat!



2021. febr. 4. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, de a domainnek mutatnia kell valahova. Általában a regisztrátorok a regisztrációs díjban megcsinálják neked a DNS bejegyzést, és ráirányítják egy üres oldalra, hogy teljesüljön a követelmény, de a legjobb, ha utána érdeklődsz a regisztrátornál.


Utána a világ végéig vár rád, amíg fizeted az éves fentartási díjat utána.

2021. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen, célszerű is megtenni, mielőtt elviszi előled valaki más.
2021. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes, legfeljebb ha letelik az 1 év és még mindig semmi, akkor dönthetsz úgy, hogy nem kéred tovább. Velem már megesett, hogy addig halogattam a dolgot, amíg szépen elvitték az orrom elől.

Az első hülyeséget írt, a domainnévnek nem kell sehova mutatnia, akkor kötöd össze tárhellyel, amikor akarod.

2021. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

#3

A magyar regisztrációs szabályzat szerint két év nemhasználat után elperelhető, így célszerű rátenni valamilyen releváns tartalmat. (Relevánsat azért, hogy ne rontsd a minőségét.)

2021. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#1: "Megteheted, de a domainnek mutatnia kell valahova" - Nem kell.
2023. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4:

"A magyar regisztrációs szabályzat szerint két év nemhasználat után elperelhető" - megmondanád a szabályzat melyik pontja utal erre? Itt a link:

[link]

Ilyen nincs. Eleve hogy ellenőrzik, hogy használod-e? Mi van, ha csak aldomaint használsz? Vagy csak belső használatra tartod? Ezer más dologra lehet használni egy domaint, amit nem tudnak ellenőrizni.

2023. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval ha már a tiéd a domain, amíg fizeted, senki nem veheti el tőled.

Csak egy példa: gmail.hu. Egy magyar cég tulajdona (Gedeon nyomdaipari Bt.). Szerinted a gmail nem tett meg mindent, hogy megszerezze? És sikerült neki? Nem.

2023. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!