Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás megéri?

Macilaci12 kérdése:

Egyéni vállalkozás megéri?

Figyelt kérdés

Bővebben : van egy ismerősöm, aki katás egyéni vállalkozásban van , de a főnőke kezeli a vállakozáshoz tartozó bankszámláját és minden más dolgot a főnöke intéz ,fizet. Az illető órabért kap a munkájáért 1500.-ft ot. Ez nem igazán legális, nagy a felelősség, ahhozképest keveset kap. Biztos nem kell annyit fizetni utána, mint ha alkalmazott lenne. Engem is hívtak ide, de szerintem ez így rizikós lenne.

Tudtok valami olyan megoldást, ahol ez rizikó mentesen megoldható lenne, gondolok itt bt. esetén kültagként lennék bejelentve. A kata az csak egyéni válalkozás esetén alkalmazható? Érdekelnének a vélemények.



2021. febr. 5. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18 év felett lehetsz csak önállóan egyéni vállalkozó.
2021. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem igazi egyéni vállalkozó. Kezdjük ott, hogy egy egyéni vállalkozónak nincs főnöke. Az meg alapból para, hogy a bankszámlája felett rendelkezhet. Ez a bújtatott foglalkoztatás iskolapéldája.

Katás lehet bt is, ha van legalább egy bejelentett kisadózó benne. Bt kültagként viszont elég drága is lehet pénzt kivenni a cégből.

2021. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"a főnőke kezeli a vállakozáshoz tartozó bankszámláját"


Ez viccnek is rossz.

Egy dolog, hogy bújtatott munkavállaló az ember.

De ennek rohadtul semmi köze nincs semmiféle bankszámlához. Az ismerősöd inkább meneküljön onnan, amíg teheti.

2021. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég rétegzetten illegális.
2021. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ilyenek miatt hozták az új szabályokat, hogy ha egy helyről származik vállalkozóként nagyobb bevételed, akkor többet kelljen adóznod. Így már korántsem biztos, hogy megéri - legalábbis neked, a főnöknek persze nagyon is. Persze, hogy nem kell annyit fizetnie, mintha alkalmazott lenne. Akkor járulékokat kéne fizetni utána, így meg semmit, sőt még el is számolhatja költségként. Okos a főnök...
2021. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A katás büntetőadót a cégnek kell fizetni, nem a "vállalkozónak".

Papíron.

Tény, hogy nagy részben ez vissza van hárítva a katásra valamilyen úton-módon.

2021. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az egyéni vállalkozáshoz társul egy bankszámla is, ezért kell a bankszámla hozzá, hogy a bankszámlát más kezeli , nem tudom mennyire veszélyes, milyen visszaélés lehet belőle?,mert hitelt nem lehet, csak személyes megjelenéssel felvenni. Esetleg van valaki, aki átlátja az esetleges károkozás lehetőségeit egy ilyen helyzetben? Az egyéni vállalkozásból származó felelősségen kívűl.
2021. febr. 6. 12:06
 8/11 A kérdező kommentje:

Bt kültagként milyen lehetőségek lehetnek?. Az lehtséges megoldás, hogy az ismerősöm "főnöke" létrehoz egy bt.- ő lesz a beltag és én a kültag, én nem veszek ki semmit a cégből , csak havi fizetést kapok, pl.1500.-ft os órabért , ami elég karcsú, de nincs akkora felelősség , mint az egyéni vállalkozóként . Ennek nettó órabérnek kellene lenni.

Milyen lehetőségek lehetnek bt. kültagként?

2021. febr. 6. 12:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

"Úgy tudom, hogy az egyéni vállalkozáshoz társul egy bankszámla is,"


Hát nagyon nem. EV-nek NEM KELL vállalkozói számla, sima lakosságiról intézheti a dolgait.


Egy Katásnak az összes utalandója:

havi 50ezer a NAV-nak

évi 2x 25ezer forint helyi iparűzési adó utalás az önkormányzatnak

évi 5ezer forint utalása a kamarának


Illetve amikor számlát állít ki, akkor jön bejövő pénz.


Ennyi.

Ehhez A) nem kell vállalkozói számla.

B) nem kell, hogy valaki más kezelje ezt a bankszámlát bármilyen módon.


Ha a "főnök" rendelkezést akar más bankszámlája fölött ez elképesztő, és valami nagyon durva kavarás van a háttérben.

2021. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem ,kiegészítésként, hogy a főnök és az ismerősöm , aki benne van ebben a dologban régi ismerősök, nem idegenek, de ha én így csatlakoznák hozzájuk az már számomra lenne gázos.
2021. febr. 6. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!