Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használtáruval való kereskedés...

Használtáruval való kereskedés hogy megy?

Figyelt kérdés

Sajnos az iskola nem tanította meg, hogy kell adózni, és ez most visszaütött. Szeretnék elkezdeni késeket gyűjteni, cserélni, kereskedni velük. Rengetegen csinálnak hasonlót, de szeretném, ha legálisan tudnám tenni. A témában egy dolgot találtam csak, hogy 600k -ig nem kell adózni használtáru eladása esetén, de semmi többet nem tudok. Mit kell csinálnom, ha több a bevételem? Hogyan igazolom?

Ez a kérdés lényegi része, ha van egy kis könyvelői ismeret, az nagyon hasznos lenne nekem.



2021. febr. 15. 12:50
 1/4 anonim válasza:
48%
Attól függ, hol akarod árulni interneten vagy piacon vagy esetleg egy saját webáruházban. Lehet ezt feketén csinálni, de nem igazán éri meg, nagy a rizikó. Talán kérdezd meg a navot, hogy hány cm-ig legális és hogy mehet ennek az eladása. Egyébként néhány hirdetőoldal nem is engedélyezi, hogy kirakd, ha nem legális.
2021. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
És a 600 ezres határra is vigyázz, mert az csak akkor él, ha nem kereskedsz, csak a saját megunt cuccaidat adod el. Ha folyamatosan adod-veszed őket, akkor az az első forinttól adóköteles. Többféle vállalkozási és adózási forma közül lehet választani, ha komolyan gondolod, akkor szakember felkeresése ajánlott lesz.
2021. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jófogáson már adtam el kést, az simán ment. Nem magával az áruval van problémám, hanem a szabályzattal, hogy milyen értékben, hogyan tudok kereskedni. A vatera, Jófogás, Facebook marketplace teljesen jó egyelőre az eladásra.
2021. febr. 15. 13:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam, ha kereskedsz velük, akkor az első forinttól kezdve adóköteles, akkor nincs semmiféle értékhatár.
2021. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!